Moda ve güzellik dünyasını birbirinden ayrı düşünebilmek pek de mümkün değil. Bu ikisi her ne kadar birbirinden ayrı trendlerle bireysel popülerlikler sunsa da, birbirlerini çoğu zaman da beslemeyi başarıyor. 

Şimdi ise dikkatimizi 2024 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarına çeviriyoruz. Londra, New York, Paris ve Milano olmak üzere modanın başkentlerinde düzenlenen defilerle tanıtılan yeni koleksiyonlar, önümüzdeki sezona dair bizleri nelerin beklediğinin de habercisiydi. İşte buradan hareketle, 2024 yılında hangi renklerin trend konumunda olacağını inceliyoruz. 

1- Pastel Lila
Lavantanın soft tonunu yansıtan pastel lila, özellikle 2024 İlkbahar/Yaz aylarında kesinlikle pek çok kişinin radarına girecek. Hem eğlenceli hem de estetik bir duruşa sahip olmasıyla  yüksek moda markalarının da koleksiyonlarında yer verdiği bu renk, kendini güzellik dünyasında da gösterecek hiç şüphesiz.

lavanta rengi

2- Mavinin Farklı Tonları

Bebek mavisi, lacivert ve kobalt mavisi gibi mavinin farklı tonları 2024 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarını etkisi altına aldı.

mavi rengi

3- Vişne Kırmızısı

Son derece asil bir duruşa sahip olan vişve kırmızısı , pek çok modaevinin iddialı parçalarını süslüyor. Feminen duruşa sahip bu canlı kırmızı tonunun yakışmayacağı kimse olamaz desek yanılmış olmayız.

vişne kırmızısı

4- Açık Şeftali

"Old money" stili aslında ne demek? "Old money" stili aslında ne demek?

Pantone tarafından 2024 yılının rengi olarak seçilen Apricot Crush, minimal bir açık şeftali rengi. 2024 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında elbise tasarımlarında bu renge yer verirken, görünümlerine hafif renk katmak isteyenler için de biçilmiş kaftan.

açık şeftali

5- Açık Fıstık Yeşili

Fıstık yeşilinin içinde barındırdığı farklı tonlar da 2024 yılında sıkça karşılaşacağımız renklerden. Son derece huzur veren ve sakinleştiren bir enerjiye sahip açık fıstık yeşili, imarkaların ellerinde stil sahibi duruşa bürünüyor. 

fıstık yeşili