Güzellik dünyasında söz konusu trendler olduğunda bazıları bir anda yükselip sonra hızla düşüşe geçerken, bazıları da oldukça benimsenir ve artık trend olmaktan çıkarak stil anlayışı haline gelir. Clean girl makeup olarak adlandırılan makyaj trendi de aslında bunlardan biri. Hailey Bieber’dan Rosie Huntington-Whiteley’ye kadar pek çok ünlü ismin de tercih ettiği bu görünümü elde etmek oldukça kolay. Sadece ihtiyacınız olan ürünleri bilmeniz yeterli.

Kış aylarında unutulan güneş kremi tehlikesi: Soğuk havalarda dahi cilt koruması şart! Kış aylarında unutulan güneş kremi tehlikesi: Soğuk havalarda dahi cilt koruması şart!

clean girl

Clean makyaj ne demek?
Bir zamanlarda “no makeup-makeup” olarak bildiğimiz ve yokmuş gibi duran makyaj görünümleri, aslında bu yeni trend için de geçerli. Canlı ve ışıltılı bir ten makyajı, yanaklarda pembe allık, hafif renkli dudaklarla birlikte sadece birkaç adımda clean girl makyajı elde etmeniz mümkün.

Clean girl makyajı nasıl yapılır?
Bu trend görünümü makyajınıza adapte etmek isterseniz, takip edebileceğiniz adımlar ve kullanabileceğiniz ürünler şöyle;

1- Cildinizi hazırlayın
Cildinizi hem makyaja hazırlayacak hem de daha canlı durmasını sağlayacak bir primer kullanarak makyajınıza başlayabilirsiniz. Cildi anında canlandırırken, ten makyajına harika bir parlak katıyor. Özellikle cildiniz kuru ve matsa tam size göre!

2- Fondöten adımında incecik bir ürün tercih edin
Clean girl makyajı yaparken cildinizin mümkün olduğu kadar doğal ve parlak durması önemli.Cildi tam da clean girl makyajında olması gerektiği gibi nemli ve sağlıklı gösteriyor. Göz çevresindeki halkaları, koyulukları etkili şekilde örtüyor.

clean girl

3- Allık adımını es geçmeyin

Geldik clean girl makyajının en önemli adımına. Pembe tonlarda bir allık, bu görünümün olmazsa olmazlarından. Cildinizin sağlıkla parlamasını ve canlı bir ışıltıya sahip olmasını isterseniz bu likit allık mutlaka makyaj koleksiyonunuzda olmalı. Üstelik bir pompa ürün cildinize ideal rengi vermek için yeterli.Diğer önerimiz ise stik allıkların artan popüleritesine uyacak türden. Cildi çok güzel aydınlatırken, sadece yanaklarda değil göz ve dudaklarda da kullanılabiliyor. 

4- Dudakların rengini hafifçe ortaya çıkarın
Son adımda ise dudaklara yine doğal bir parlaklık ve renk kazandırmak önemli. Bunun için lip balm ya da lip gloss tercih etmelisiniz. Çünkü yoğun bir görünümden kaçınmak şart.