Bedenimizin yaşla beraber kaybettiği maddeleri yerine koyabildiğimiz yöntemlere yani doğalımıza dönüyoruz. Bu uygulamalardan en günceli ise Doku Stimülasyonu.  Medikal Estetik kavramı ağırlıklı olarak botoks ile anılan müdahale olarak algılansa da ameliyatsız medikal estetik işlemleri olarak bedenimizde düzeltmek istediğimiz birçok nokta için çözüm sunuyor. 
Kapsamını “Tepeden tırnağa” olarak da tanımlayabileceğimiz bu uygulamalar yelpazesinde
ameliyatsız medikal estetik cihazları ve medikal estetik ürünleriyle güzel ve güzelleştiren sonuçlara
ulaşıyoruz. Estetik uygulamaların önemli bir kısmı, cildin gençleştirilmesi ve yeniden yapılandırılması
üzerine odaklanıyor.
GENÇLİKTEN İLHAM ALIN

Önemle altını çizmek istediğim bir nokta ise medikal estetiğin artık kişinin kendi doğal görünümünden ilham alarak yine kişiye özel bir dokunuşa dönüştüğüdür. Artık estetikte doğal dokunuşu önemsiyoruz ve hastalarımızda bu doğal dokunuşu arıyor. Bedenimizin doğal olarak ürettiği maddelerin yerine konmasıyla kendi gençliğimize döndüğümüz bir ten yolculuğunu tercih ediyoruz. İşte bu noktada bedenimizin yaşla beraber kaybettiği bazı maddeleri yerine koyabildiğimiz
yöntemlere dönüyoruz. Örneği hyaluronik asit. Birbirine bağlı uzun bir molekül zinciri olan madde, eklemlerde ve doku içerisinde tampon görevi görür. Doğduğumuz anda belli bir hyaluronik asit rezervine sahip olsak da bu rezervleri ilerleyen yaşla birlikte azaltıyoruz. Bu nedenle gençliğimizden ilham alarak kaybettiğimiz hyluronik asiti yerine koymalıyız. İşte bunlardan en günceli ve son dönemlerde doğal dokunuş etkisini görebildiğimiz uygulamalardan biri de doku stimülasyonu.

SIKI BİR CİLT, SAĞLIKLI GÖRÜNÜM

Doku stimülasyonu, cilt altındaki hyaluronik asit, kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlıyor.
Özellikle kadınların gençlik ve güzellik arayışında olduğu bu günümüzde, yaşlanma belirtilerini gidermek, cilt sıkılığını artırmak ve gençleşmek isteyenler için popüler bir seçenek haline gelen doku stimülasyonu, yaş veya genetik faktörlerin yanı sıra güneş, sigara, yanlış ürün veya uygulama gibi dış etkenlere maruz kalan ciltlerde yaşlanma belirtilerini erken dönemde önlemek için tercih edilebiliyor. Yaş aldıkça azalan hyaluronik asit, doku stimülasyonuyla tetikleniyor
Doku stimülasyonunun, medikal estetik hekimleri tarafından uygulanan bir tedavi yöntemi.Bu yöntemde, cildin altına cildin ihtiyacı olan peptit, vitamin, amino asit ve hyaluronik asit karışımlarının enjekte edilerek cilt dokusunun yenilenmesi ve canlanması, DNA hasarının onarımı sağlanır. Bu enjeksiyonlar, cildin içine yerleştirildiğinde kolajen ve elastin üretimini tetikler, böylece cilt daha sıkı, genç, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır.” açıklamasını yapıyor.
Doku stimülasyonu cilt kalitesini artırıyor.Doku stimülasyonu tedavisi kısa süreli bir işlem. Yani uygulamanın ardından hastalar hemen günlük yaşamlarına dönebiliyor. Etkisinin 3-5 gün içinde görülmeye başlıyor. 15’inci günden sonra etkisinin tamamen ortaya çıkıyor ve etkisi yaklaşık 4 ay kadar devam ediyor. Uygulamada micro iğneler ve kanüller kullanılıyor. Kullanılan temel bileşen ise, cildin taşıyıcı kolonları kolajen liflerini besleyen, destekleyen, nemlendiren harç maddesi hyalüronik asit. Cildin ihtiyaçlarına göre hyalüronik aside ek olarak özel cilt canlandırıcı aktif bileşen içeren vitamin, antioksidan, amino asit, peptit, mineral, büyüme faktörleri gibi karışımlar da kullanılabiliyor.

15-20 DAKİKALIK BİR UYGULAMA

Cildine yatırım yapmak isteyenler için ideal bir uygulama. Yaklaşık 15-20 dakika süren bu uygulama cilt kalitesini artırarak yeni kolajen üretimini destekliyor, yeni damar oluşumunu ve cildin beslenmesini sağlıyor, cildi nemlendiriyor, sıkılaştırıyor ve taze bir görüntüye kavuşturuyor. Aynı zamanda yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Yüz şeklinde, ifade ya da mimiklerde değişikliğe yol açmıyor. Tedavi sonrasında ciltteki iyileşme süreci başlıyor ve zamanla daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde ediliyor. Ancak, en iyi sonuçlar için düzenli olarak belirlenen aralıklarla tekrarlanmasını öneriyoruz.”

FARKLI YAŞ GRUPLARINA UYGULANABİLİYOR

Yaşlanmaya karşı önlem almak, güneş ışınları, kirlilik gibi çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden korunmak, hasar görmüş cildini onarmak, yenilemek ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak isteyenlerin başvurabileceği doku stimülasyonu tedavisi bu yönüyle farklı yaş gruplarında uygulanabiliyor. Uygulama sıklığı ile sayısının kişiye ve cilde özel olup, cilt tipi, cilt yaşı, cilt kalitesi, kişinin yaşam alışkanlıkları, sosyal yaşantısı ve benzeri parametrelere göre planlanıyor.

'Clean Girl' makyajı nedir? 'Clean Girl' makyajı nedir?

Whatsapp Image 2024 06 10 At 17.47.51

Editör: MagazinBurada Editör