İTALYAN BOB'UNU DUYMUŞ MUYDUNUZ?

Geçen sezon French Bangs’i yani Fransız kızlarından ilham alan kakül modelini sıkça konuştuk, konuşmakla kalmadık, bol bol elimize makas aldık, kestik. Ama şimdi sırada Italyan Bob kesimi var. Bunu normal bir Bob cut yani küt kesimden ayıran nedir diye sorarsanız, daha spesifik olması diye cevap verebilirim. Saç çene hizasında kesiliyor, çok fazla kat verilmiyor ve üst kısımdaki hacim aynen saçın uç kısımlarına taşınıyor. Yandan ya da ortadan ayrık olabilir. Çok net hatlara sahip bir saç modeli, çok da sağlıklı ve gür duruyor. Ama çok güçlü çene hatlarına sahip olan köşeli yüzlere pek yakışmayabilir. Çünkü çenede bittiği için tüm odak  çenede toplanıyor. Bu modeli daire ve oval yüzler çok sevecektir.

 

Aloe veranın faydaları saymakla bitmiyor Aloe veranın faydaları saymakla bitmiyor

RENK TRENDLERİNDE SMOOTH COLORS ANLAYIŞI ÖN PLANDA

Bu aslında bizim bir süredir üzerinde çalıştığımız bir renklendirme tekniği. Saçlarında kontrast tonları değil de aynı rengin ultra yumuşak geçişlerle harmonize halini görmek isteyenler çok uygun bir renk trendi. Bu renklendirme anlayışı aslında ilhamını “Quiet Luxury” ya da “Old Money” olarak bilinen trend’den de alıyor.

DALGALI KAKÜLLER

Saçı dalgalı ya da kıvırcık olanlar kakül kestirmekten genelde kaçınırlar çünkü genel anlayış kakülün dümdüz çerçevelemesi üzerinedir. Ama bu sezon klişeler yıkılıyor. Siz de dalgalı kaküller düşünebilirsiniz. Bu özellikle gür ve kıvırcık saçın yanlardaki aşırı yoğunluğunu da daha homojen dağıtmamıza da yardımcı oluyor. Şekillendirmesi de kolay. Biraz nemlendirin ve hair balm ile bukleleri sürekli canlı tutun yeter.

 Whatsapp Image 2024 06 23 At 18.32.43

Islak Görünüm

Bu sezonun defile saçlarını inceleme fırsatınız olduysa iki detay yine oldukça öne çıkıyor. Birincisi saçta ıslak görünüm ikincisi de yandan ayrık saç modeli. Yandan ayrık saç modeli eğer çok uzun bir yüz tipiniz yoksa size mutlaka yakışacaktır ve daha ince bir ifade katacaktır. Islak saçların ise parıltısı gözlere ve cilde yansıyan çok özel bir efekti var. Hazır yazken, hazır havalar sıcakken siz de mutlaka deneyin.

Whatsapp Image 2024 06 23 At 18.33.56

Yüzü Çerçeveleyen Kesimler

Uzun ve katlı kesimler bir diğer trend. Öncelikle Butterfly kesim bu sezon da bizlerle. Bu kesimin en tılsımlı yanı hep kuaförden çıkmışçasına fönlü gibi olmanız, hem de biraz hair oil ile tarayıp zahmetsizce doğal kurumaya bıraktığınızda harika duruyor. Kelebek kesimin yanı sıra yüzü çevreleyen Curtain Bangs modelini de uzun saçta görmeye devam edeceğiz. Bu saçtan bıkmıyoruz. Çünkü hem açık bırakıp ortadan ayırabiliyorsunuz, isterseniz kolayca yandan ayrık bir modele geçirebiliyorsunuz. Topladığınız zaman ön kısımlar ne olacak sorunu yok. Sadece kakül kısmını düzeltip evden rahatça çıkabilirsiniz mesela. Tabii ki bu modellerden birine karar verirseniz asıl maharet size en doğru şekilde uyarlayabilecek kuaföre düşüyor. Çünkü bu kesimler çok kolaylıkla yanlış yöne de gidebilir. O yüzden dikkatli olmakta fayda var.

Whatsapp Image 2024 06 23 At 18.35.13

Editör: MagazinBurada Editör