14 Mayıs 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimlerinin sonuçları upuzun bir gecenin ardından nihayet açıklandı ve seçim ikinci tura kaldı. Yani cumhurbaşkanının kim olacağını öğrenmek için iki hafta daha bekleyeceğiz.

Cezaevinde kendini yaralayan Bahar Candan hakkında yeni gelişme! Cezaevinde kendini yaralayan Bahar Candan hakkında yeni gelişme!

Seçim sonuçları açıklandıktan sonra, birçok ünlü isim sosyal medya hesaplarından mevcut duruma tepkisini ve eleştirilerini paylaştı. Yasemin Allen'da bu ünlü isimlerden biri.

Yasemin Allen, özellikle milletvekili seçim sonuçlarını işaret ederek, "HüdaPar'ın meclise girmesinde payı olan kimseye kadın olarak hakkımı helal etmiyorum. Asla helal etmiyorum" notuyla bir hikaye paylaştı.
Yasemin Allen açtı ağzını yumdu gözünü!

"Fessat düşüncelerinizi asla kabul etmiyorum"

Paylaşımından sonra takipçileri tarafından linçlenen Yasemin Allen açtı ağzını yumdu gözünü. Başarılı oyuncu yaptığı paylaşımda; "Sakın benim sayfama irdelenmemiş, düşünülmemiş, papağan gibi tekrarlanan argümanlarla gelmeyin. Özellikle kadınlar. Ben burada insan hakları ve özellikle kadın haklarını, çocuk haklarını ilgilendiren bir konudan bahsederken "Peki bu ne olacak?" diye bana yansıttığınız fessat düşüncelerinizi asla kabul etmiyorum. Ve kadınların ben çözüm odaklı düşünürken hepimizi ilgilendiren bir konuyla alakalı isyan ederken sizin bana gelip bir takım yakıştırmalar ve muamele çekmeniz inanılmaz art niyetli. Kime neden saldırdığınıza çok dikkat edin çünkü muhattabınız ben değilim. Anlatabiliyorumdur inşallah!" dedi.

"Bu kadar haksızlığın içinde bende haksızlığa uğramayı kabul etmiyorum"

Öfkelenerek yaptığı paylaşımdan kısa bir süre sonra sakinleşen güzel oyuncu yapılan yorumları kişisel algılamadığını belirterek; "Soramadığınız  hesaplar var, çıkaramadığınız hıncınız var biliyorum ama ben kadınları bizi birbirimize düşürmeye çalışan bir sistemin parçası olmayı reddediyorum. Benim yanımda, benim bulunduğum ortamda bir kadının ne giymiş olursa olsun kılığına kıyafetine biri izni olmaya dokunmaya çalıştığında ben ne yapacağımı biliyorum. Ben kendimi çok iyi biliyorum. Siz kendinizi bilin ve lütfen bu hak arayışlarınızı sormak istediğiniz hesapları gidin doğru yere sorun. Bana değil tamam mı ben hep konuştum çünkü hep konuştum. Yakın zamanda akıl sağlığım için biraz susmaya başladım kapatacağımda şimdi bütün yorumları çünkü bu kadar haksızlığın içinde bende haksızlığa uğramayı kabul etmiyorum." dedi.