Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinden bu yana ismini en sık duyduğumuz ünlülerden biri olan Şahan Gökbakar, geçtiğimiz günlerde Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile sosyal medya üzerinden tartışmaları ile gündemdeydi. 


Bu kez Gökbakar'ın merceğinde 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. Seçim sonuçlarına yönelik düşüncelerini paylaşan Gökbakar şöyle dedi:

"Sevgili dostlar, ben özellikle son yıllarda hızlıca artan; liyakatsizlik adaletsizlik eşitsizlik yandaş kayırma tekelci zihniyet eğitimsizlik yalan ve iftira yozlaşma sahtekarlık yolsuzluk umutsuzluk utanmazlık neşesizlik özgürlüklerin kısıtlanması farklılıklara saygısızlık insan hakları ihlalleri ülkeyi terkeden genç beyinler dünyadan ayrışma dış güçler safsatası körüklenen aşırı milliyetçilik değer yargıları kaybı çevre ve doğa katliamları nefret dili ve kutuplaşma ekonomik çöküş kontrolsüz mülteci akını partileşen devlet yükselen gericilik baskı ve korku iklimi gibi konulardan rahatsızım. Bu ülkenin güzel insanları için rahatsızım aslında. Çünkü bunların tek tük olduğu eşitliğin, adaletin, sevginin, birliğin, mutluluğun, üretmenin, paylasmanın, bolluğun, huzurun ve neşenin yüksek olduğu bir ülkeye layık insanlar olduğumuzu düşünüyorum. Bu toplumun sadece doğruyu görmesini ve aslında daha iyi yaşamanın hakkı olduğunu anlamasını istiyorum! İstiyorum daaa... Dün gördüm ki ülkemizde %50 bu durumdan memnun ya da böyle görmüyor. Başka öncelikleri var. Belki onlara yaşatılanlardan, belki inandırıldıkları yalanlardan, belki zor kazandığını kaybetme korkusundan, belki de farklı sebeplerden dolayı güvenmiyorlar asla başka birine...Geri kalan %50 ise istekli ve umutlu şekilde her şeçim motive oluyor ama bundan daha fazla ne yapılması gerektiğini ve nasıl olacağını (liderler dahi) malesef çözemiyor, bilmiyor. Peki ben biliyor muyum? Bir tek bildigim şey bu halkın heyecana, yenilige ve daha fazla çabaya ihtiyacı olduğu. Tamam da nasıl? Dur bakalım, kafam da var bişeyler. Siz de düşünün, sonra konuşalım. Hepinizi seviyorum."

Dilindeki not ve kolyesi olay oldu: Berrak Tüzünataç'dan iddialı pozlar! Dilindeki not ve kolyesi olay oldu: Berrak Tüzünataç'dan iddialı pozlar!

Şahan Gökbakar rahatsız olduğu konuları bir bir saydı