Ünlü sunucu İlker Ayrık, elini taşın altına koyup büyük para koyduğu işlerin ters gitmesi nedeniyle meslek değiştirmek zorunda kaldı. Ünlü sunucunun Koronavirüs nedeniyle peş peşe yatırım yaptığı işlerin zora girmesi Ayrık'ı bir yol ayrımının eşiğine getirdi.

Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüpoğlu, İlker Ayrık'ın oyunculuktan çiftçiliğe nasıl geçiş yaptığını bu sözlerle açıkladı:

Pandemi süreci 7’den 77’ye herkesi maddi ve manevi olarak zorladı, yordu. Oyuncu ve sunucu İlker Ayrık, pandemi sürecinin darbe üstüne darbe vurduğu ünlülerden biri.

Neden mi?

Oyuncu, vizyon yüzü göremeyen bir filmin, üç ortağından biri.

Alper Gezeravcı, Uzaydan ilk konuşmasını Türkçe yaptı; İstikbal Göklerdedir! Alper Gezeravcı, Uzaydan ilk konuşmasını Türkçe yaptı; İstikbal Göklerdedir!


Ayrık’ın yazıp, yönettiği, başrolünü Erdal Özyağcılar ve Hande Soral’la paylaştığı ‘Müstakbel Damat’ filmi vizyona girmek üzereyken koronavirüs pandemisi patladı.

Oyuncunun, eşi Sanem Bağcı Ayrık’la üç katlı tarihi bir köşkte açtıkları Rita Moda adlı restoran, ekonomik olarak kendini toparlayamadan pandemi yüzünden kapandı.

Dört yıl aradan sonra TRT 1’de ekrana gelen ‘Seksenler’ dizisine dönen Ayrık’ı konuk ettiğimiz ‘Magazin Noteri’nde kendisine pandeminin onu nasıl etkilediğini sorduğumuzda şunları söyledi:

"ELİMİZİ NEYE ATTIYSAK KURUDU"

Beni takip edenler hangi sektörlere yatırım yapılmaması gerektiğini gördü. Elimizi neye attıysak kurudu. Şirket olarak güzel bir film yaptık, tam gala yapacağımız gün pandemi yüzünden ‘Müstakbel Damat’ı vizyondan çekmek zorunda kaldım. Pandemi yüzünden restoranlar kapandı.

Keşanlı Ali Destanı’nı sadece üç oyun oynayabildik, o da koronavirüs engeline takıldı. Allah’tan üç yıl önce çiftçiliğe merak sarmıştım. Özellikle bir yıldır Beykoz’daki İshaklı Köyü’nde çiftçilik yapıyorum.

15 dönümlük çiftliğimizde mevsimsel olarak her şeyi yetiştiriyorum. Yaz sonu burada bahçe, bitki, tohum vs. üzerine birtakım atölye çalışmaları yapmayı hedefliyoruz. Çiftlikte yetişen organik ürünlerin servis edileceği bir restoran açma planımız da var.”

Editör: TE Bilişim