Alper Gezeravcı, Uzaydan ilk konuşmasını Türkçe yaptı; İstikbal Göklerdedir! Alper Gezeravcı, Uzaydan ilk konuşmasını Türkçe yaptı; İstikbal Göklerdedir!

Türkiye'nin, 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanı ile yeni parlamento üyelerinin belirleneceği seçim için ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kuruldu.

Oy kullanma işlemi sona erdi
 Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy verme işlemi, Türkiye genelinde bugün saat 08.00'de başladı. Vatandaşların oy kullanma işlemi saat 17.00'de sona erdi.

Sandıklar kapandı! Oy kullanma işlemi sona erdi !
Saat 17.00 itibari ile oyunu kullanamayanların durumu hakkın İstanbul Barosu'ndan açıklama geldi: Sandık Kurulu Başkanı saat 17.00 itibari ile oy kullanmak için kuyruk bekleyen seçmenlerin kimliklerini toplar ve bu seçmenlere oylarını kullandırır. 17.00 itibari ile kimliklerini toplanmasından sonra gelen seçmen oyunu kullanamaz."


Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı 3 milyon 416 bin 98 seçmen için, 73 ülke ve 156 yerdeki yurt dışı temsilciliğinde sandık kurulları oluşturuldu. Yurt dışı temsilciliklerindeki oy verme işlemi 9 Mayıs'ta sona ermişti. Bulunduğu ülkede belirlenen sürede oy kullanamayanların gümrük kapılarında oy verme işlemleri, bugün saat 17.00'ye kadar devam edecek.


Yurt dışında kullanılan oy pusulaları, uçaklar ve diplomatik kuryelerle Türkiye'ye getirildi. Ankara ATO Congresium'daki Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu'nda saklanan oylar, bugün tüm yurtta oy verme işleminin tamamlanmasının ardından diğer oylarla eş zamanlı açılarak sayılmaya başlanacak.

Sandıklar kapandı! Oy kullanma işlemi sona erdi !
Oy sandıklarının kapatılmasıyla birlikte heyecanlı bekleyiş başladı.