5G teknolojisine MOBİSAD'dan destek geldi! 5G teknolojisine MOBİSAD'dan destek geldi!

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD), Yönetim Kurulu ve İl Temsilcileri Toplantılarını gerçekleştirdi. Intouch, Soultech ve Ttec’in ana sponsor olarak desteklediği toplantıların gündeminde, sektör odaklı katkıların artırılması ve sorunların çözümüne yönelik fikirler tartışıldı. Toplantıda konuşan MOBİSAD Genel Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, taksit kısıtlaması ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’na ilişkin yasal düzenlemelerinin yakın zamanda tamamlanacağını belirtti.

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD),

Yönetim Kurulu ve İl Temsilcileri Toplantılarını gerçekleştirdi. Türkiye’nin ekonomi alanındaki en önemli akademisyenlerinden Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu’nun konuşmacı olarak katılım sağladığı 2 günlük toplantı maratonunda, mobil iletişim sektörünün öne çıkan konuları, sorunlar ve yapılması gerekenler ele alındı.

mobisad

MOBİSAD Genel Başkanı Mustafa Kemal Turnacı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantılarda, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’ndan doğan mağduriyetler, taksit kısıtlaması, sektörün ülke ekonomisine katkısı ve yeni yol haritası ile gelecek dönem faaliyetler masaya yatırıldı. 5809 Sayılı Kanun’un yasal düzenlemelerinin yakın zamanda sonlandırılacağını belirten Turnacı, “MOBİSAD olarak her zaman sektörümüze ve vatandaşlarımıza kulak veren bir yapımız oldu. Sektörümüz, sağlıktan ulaşıma, finanstan sanayiye kadar birçok sektöre yön vermeye devam ediyor. Bizler, ülkemize ve insanlarımıza mobil iletişim sektörünün daha çok fayda sağlaması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin köklü STK’larından biri olarak taşın altına elimizi koymaktan çekinmiyor, sektörümüzde oluşan sorunların çözüme kavuşması için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Bilinçli ve gelişime açık yapımız ile ülkemize, sektörümüze ve vatandaşlarımıza katkı sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

mobisad

MOBİSAD Genel Başkanı Mustafa Kemal Turnacı:

"SEKTÖRÜN SORUMLULUĞUNUN FARKINDAYIZ"

Son yıllarda, sektör olarak pek çok gelişme yaşadıklarını belirten Turnacı, değerlendirmesini şöyle sürdürdü:

“MOBİSAD olarak, son dönemde gündeme gelen konuların sonuçlandırılması için yoğun bir çaba sarf ettik. Sektörümüzün gelişimine katkı sunmanın yanı sıra, her zaman ülkemize daha fazla katma değer sağlamak için çalışmalarımızı yürüttük. Yönetim Kurulumuz, Komisyonlarımız ve İl Temsilcilerimiz ile sektörümüzü ileriye taşıyacak önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.”

mobisad

MOBİSAD Hakkında


Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği (MOBİSAD), yirmi yılı aşkın yakın süredir mobil haberleşmede operatör, üretici, ithalatçı, dağıtıcı, servis sağlayıcı, bayi, alt bayilerin ortak sesini temsil ediyor. Dernek; üyelerinin, sektör çalışanlarının ve tüketicilerin menfaatlerini ortak bir platformda değerlendirerek ülke yararına, sektörün hak ettiği büyümeye kavuşmasını amaçlıyor. MOBİSAD; kamuoyunun bilinçlendirilmesi ve teknolojinin tanıtılması amaçlı farkındalık programlarının hayata geçirilmesi, inovasyonu ve sektörel istihdamı destekleyen projelerin oluşturması ve desteklenmesi adına çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Editör: TE Bilişim