Atatürk'ün özel koleksiyondaki el yazısı ilk kez ortaya çıktı! Atatürk'ün özel koleksiyondaki el yazısı ilk kez ortaya çıktı!

Dizi setinde tanıştığı meslektaşı Aslıhan Güner ile dokuz yıldır mutlu bir evlilik sürdüren Mert Kılıç (44), yönetmenliğini Selahattin Sancaklı ile birlikte yaptığı, senaryosunu da kendisinin kaleme aldığı filmin heyecanını yaşıyor. Babasının 35 yıl hava kuvvetlerinde asker olarak görev yaptığını belirten oyuncu, "Ben Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinde doğdum ve 18 ay askerlik yaptım. Buradan edindiğim tecrübe ve bilginin filme yansıyacağından şüpheniz olmasın" dedi.

Milyonların merakla beklediği

'Kuzey Yıldızı İlk Aşk', 'Asi' ve 'Şefkat Tepe' gibi yapımlarda yer alan Aslıhan Güner, "Mert asker olmak için doğmuş birisi. Bu işe gönül verdi. 10 yıldır üzerinde çalıştığı bir proje bu. Mert benim eşim ama aynı zamanda da hocamdır. Dublör kullanmadan bütün sahnelerde kendi rol aldı" şeklinde konuştu.

Milyonların merakla beklediği

Antalya'da gerçekleşen film çekiminde figüran bulmakta güçlük çektiğini dile getiren Mert Kılıç, şu ifadeleri kullandı: Malum askeri bir film. Bir tarafta şanlı Türk ordusunun mensuplarını canlandırırken, bir taraftan da teröristleri canlandıran figüranların olması gerek ama ne kadar yoğun başvuru alsak da kimse teröristi canlandırmak istemedi. Herkesten 'Ben teröristi değil, Türk askerini canlandırmak istiyorum' cevabı aldık. Bu ister istemez zaman kaybı yaratmış olsa da beni gururlandırdı.

KOMUTAN FİLMİNİN KONUSU NE?

Gerçek ve yaşanmış bir hikayeden esinlenen "Komutan" filmi her dakika tüylerinizi diken diken edecek konusuyla sinema severlerin dikkatini çekiyor. Başrollerinde Aslıhan Güner, Emre Bulut ve Mert Kılıç'ın yer aldığı yapım Suriye'nin El Bab Bölgesinde, özel bir operasyon sırasında şehit düşen 3 şehidin vatana geri getirilmesi için verilen mücadeleyi anlatıyor. Binbaşı Tuna Alkan ve üç askerine verilen bu kutsal görev sırasında birçok tehlike atlatan, iç savaş ve savaşın ne olduğunu an be an gören Binbaşı Tuna Alkan ve askerleri, her adımlarında ölüme meydan okuyacaktır. Heyecan dolu dakikaları izleyenlerle buluşturan yapım şimdiden büyük beğeni topluyor. 

KOMUTAN FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Milyonların merakla beklediği

MERT KILIÇ

Milyonların merakla beklediği

ASLIHAN GÜNER

Milyonların merakla beklediği

CAN KIZILTUĞ

Milyonların merakla beklediği

EMRE BULUT

Milyonların merakla beklediği

HİLAL ANAY

Editör: TE Bilişim