Gezip görüp eğlenebileceğiniz 5 müze

İllüzyon Müzesi

Dünya'da büyük ilgi gören ve açıldığı her yerde şehrin öncü markalarından biri haline gelen Museum of Illusions - İllüzyon Müzesi, İstanbul'da Narmanlı Hanın tarihi yapısıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. İllüzyon Müzesi'nde yer alan Infinity Room, Tepetaklak Ev, Ames Odası, Vortex Tüneli ve daha birçok illüzyonu deneyimleyebilir ve görsel illüzyonlarla daha önce yaşamadığınız bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Madame Tussauds İstanbul

Londra'da başlayan yolculuktan beri herkesin ilgi duyduğu bir müze. Özellikle ünlü isimlerin balmumu heykelleriyle dikkat çeken Beyoğlu'ndaki müzenin çalışma saatleri 10.00-22.00. Haftanın her günü eğlenmeniz için kapıları sizlere açık.

Masumiyet Müzesi

Orhan Pamuk'un aynı adlı romanında geçen kahramanların kullandıkları eşyaların sergilendiği müze, haftanın altı günü açık ve Beyoğlu'na yolu düşen herkese kapıları açık. Ayrıca müze dükkanından romanla alakalı afiş, broş ve ayraç gibi eşyaları satın alabilirsiniz.

Oyuncak Müzesi

Sunay Akın'ın öncülüğünde kurulan Oyuncak Müzesi, ziyaretçilerini eski günlere döndürmeyi vadediyor. Oyuncaklara bakmaktan başınızın döneceği bu müze, pazartesi günleri hariç haftanın altı günü 09.30 - 18.00 saatleri arasında Göztepe'de sizleri bekliyor.

Uçurtma Müzesi

Türkiye'nin tek uçurtma müzesi olma özelliğini taşıyan müze, 3 yaş ve üzerindeki çocukların gidebileceği harika bir etkinlik için fırsat sağlıyor. Ziyaret ve atölye çalışmaları için pazartesi ve cuma günleri arası 09.30-17.00 arasında Üsküdar'da açıkken cumartesi günleri ise özel randevuyla sizleri eğlenceye çağırıyor.

Usta oyuncudan acı haber geldi! Yılmaz Gruda hayatını kaybetti! Usta oyuncudan acı haber geldi! Yılmaz Gruda hayatını kaybetti!

Editör: İlayda Dülger