Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın oturduğu MasterChef Türkiye, 21 Ekim Cuma akşamı 107'nci bölümüyle ekranlara geldi. Büşra ve Tolga'nın takım kaptanlığı yaptığı haftanın son oyununda; yarışmacılar Manisa Akhisar'a gitti. Şeflerin belirlediği menüyü misafirler için hazırlayan kırmızı ve mavi takım canla başla mücadele etti.

Meltem Cumbul'un Nükhet Duru taklidi olay oldu! Meltem Cumbul'un Nükhet Duru taklidi olay oldu!

"SANA NE OLDU FATMANUR?"

Sakin bir hafta geçiren ve dış oyununda da yemeğiyle ilgilenen Fatmanur'un yanına giden Somer Şef, "Sana ne oldu böyle?" 40 dakika geçti ne bir ortalığı karıştırdın, ne zeytinliğe daldın" diye sordu.

MasterChef'te Fatmanur ve Kıvanç arasında güldüren iddia!

O sırada Atike, "Bugün iddiaya girdi de ondan" derken; Fatmanur da şu sözleri söyledi:

Şefim, Kıvanç ile iddiaya girdik. Bugün çok konuşmazsam, sakin kalırsam bana 500 TL vereceğini söyledi. O yüzden sakin olmam lazım.

"KIVANÇ'IN EN İYİ YATIRIMI OLABİLİR"

Bunun üzerine Somer Sivrioğlu da (gülüyor) yarışmacılara dönerek; "Kıvanç'ın bugüne kadarki en iyi yatırımı olabilir. Eğer öyle oluyorsa her hafta bir 500 TL de ben vereyim. Her hafta veririm" ifadelerini kullandı.

MasterChef'te Fatmanur ve Kıvanç arasında güldüren iddia!

KAZANAN TAKIM BELLİ OLDU

Gün sonunda özel misafirlerin ve jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle; son takım oyununun galibi mavi takım oldu. Takım oyununu kaybeden ve bireysel dokunulmazlık oynayan kırmızı takım, sıfır atık konseptiyle tabaklar çıkardı. En başarılı yemeği yapan ve dokunulmazlık kazanan Kıvanç, potaya Metin'i yolladı. Ardından oylama yapan kırmızı takımda son eleme adayı, kaptan Tolga oldu.

ELEME POTASINDAKİ İSİMLER

Böylece haftayı 2-1 kaybederek tamamlayan kırmızı takımdan; Atike, Fatma Nur, Metin ve Tolga potaya giderken, mavi takımdan da Tayfun ve Gamze eleme adayı oldu.

MasterChef'te Fatmanur ve Kıvanç arasında güldüren iddia!

"BURANIN UYANIĞI SEN MİSİN?"

Öte yandan yarışmaya gerek sözleri gerek davranışlarıyla damga vuran Fatmanur, geçtiğimiz haftalarda Mehmet Şef'in 'Ocakları kullanmayın' uyarısına aldırış etmemişti.

Kırmızı takım yarışmacıları "Şef dalgınlığına gelmiş" dese de Mehmet Yalçınkaya, durumu görmezden gelememişti. Mehmet Şef'in "Sen ne yaptın? sorusu üzerine; "Özür dilerim Şef, dalgınlığıma gelmiş" diyerek kendini savunmuştu.

MasterChef'te Fatmanur ve Kıvanç arasında güldüren iddia!

Bunun üzerine Mehmet Şef, Fatma Nur'a, "Sen bu programda hayatı öğreneceksin. Sen MasterChef'te şımarmamayı öğreneceksin. Çok şey öğreneceksin. Bu programda jüri bir şey 'Yasak' dediyse yasaktır. 'Al' derlerse alacaksın kıymayı. Ondan sonrasını siz düşünün" sözleriyle sert çıkmıştı.

"SANA GÖRE KURAL DEĞİŞİKLİĞİ Mİ YAPACAĞIZ?"

Fatma Nur'un "Tamam Şef'" demesi üzerine Mehmet Yalçınkaya, "Burada her dakika kural değişikliği mi yapacağız sana göre? Sen misin buranın uyanığı? Diğer arkadaşlarım gelsin söyleyeceğim onlara. Ben tek başıma karar alamam" diyerek son noktayı koymuştu.