Yönetmenliğini Kamil Çetin'in üstlendiği "Kutsal Damacana 4", 20 Ocak'ta izleyiciyle buluşacak. Filmde Şafak Sezer, Ersin Korkut, Müjde Uzman, Nilgün Belgün, Erhan Yazıcıoğlu, Deniz Oral, Onur Büyüktopçu, Ruhi Sarı ve Buket Dereoğlu rol aldı.

Geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen gala öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan Şafak Sezer, serinin ilk filminde eşi, kız kardeşi ve akrabalarının korku filmi merakından yola çıktıklarını söyledi.

Kutsal Damacana galasında zombi sürprizi! Herkesi güldürdü

"MAKYAJ VE ANİMASYON ÇOK MASRAFLI"

Sezer, dördüncü filmin bütçesinin öncekilere göre daha yüksek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Yani hakikaten masraflı bir iş, bu iş. Özellikle makyaj ve animasyon bölümü çok masraflı. Animasyonu bile çocuklar korkmasınlar diye korku komedi tadında yapıldı. Daha böyle şeffaf oldu animasyonu. Çok efektli falan değil. Bakalım bekliyoruz, eğlenceli, komik oldu."

Kutsal Damacana galasında zombi sürprizi! Herkesi güldürdü

Oyuncu Erhan Yazıcıoğlu, serinin dördüncü filminde ekibe katıldığını söyleyerek, "Umarım beşe de yetişirim. Yalnız fazla yayılmasınlar, beşinciyi bir an önce hazırlasınlar diye düşünüyorum. Neden değişik? Sır vermeyeceğim. Seyirci gelsin kendi karar versin. Ama gerçekten değişik geleceğine eminim. Çünkü yapılmayan bir şeyler yapıldı." dedi.

Yazıcıoğlu, filmin gişede başarılı olmasını ve izleyicileri kahkahalarla güldürmesini beklediklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Ben ev sahibini oynuyorum. Tahmin edildiği gibi kötü adam değilim. Çünkü herkes, 'Yine mi kötü adam oynuyorsun?' diyor Gayet iyi bir adamım. Ev sahibiyim, üç kızım, bir eşim var. Bunlara sahip çıkmaya çalışıyorum. Evde bir sürü şaşılacak işler dönüyor."

Kutsal Damacana galasında zombi sürprizi! Herkesi güldürdü

Ersin Korkut ise çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Yani 2007'de çekilen Kutsal Damacana. Şimdi 2023'te aradan 14-15 yıl geçti. Bu serilerde gerçekten oynamayı çok istiyorum. İnşallah hep devamı gelir." diye konuştu.

Filmde çıkış noktasının Şafak Sezer olduğuna işaret eden Korkut, "Çok güzel bir izleyici kitlesini yakaladık. Şimdi Kutsal Damacana 4 ile buradayız. Pandemi araya girdi ve sinema seyircisinde bir tık azalma var. Bu tarz komedi, korku filmleri umarım tekrar izleyiciyi sinemaya toplar." değerlendirmesinde bulundu.

Kutsal Damacana galasında zombi sürprizi! Herkesi güldürdü

Gazeteci Uğur Mumcu saldırıya uğradığı evinin önünde anıldı Gazeteci Uğur Mumcu saldırıya uğradığı evinin önünde anıldı

GALADA ZOMBİ SÜRPRİZİ

'Kutsal Damacana 4'ün gala gecesi unutulmayacak anlara sahne oldu. Film gösterimi sonrasında sinema salonlarını zombiler bastı. Gala için özel makyaj ve kostümlerle hazırlanan 15 kişilik zombi grubu salonları tek tek gezerek, galaya katılanlara eğlenceli anlar yaşattı.

Editör: TE Bilişim