Özgü Namal, oyunculuktaki sessizliğini Kızıl Goncalar dizisiyle bozmaya hazırlanıyor. Özcan Deniz ile başrolü paylaşacak olan oyuncunun, Kızıl Goncalar'da başrol olarak bu sezon ekranda yer alması bekleniyor.

Dilber dansı akımına Nez de katıldı Dilber dansı akımına Nez de katıldı

Özgü Namal, dizide bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’i canlandırıyor. Meryem rolü için tesettüre giren Namal'ın değişimi şaşırttı.

Özellikle tarikat sahneleriyle dikkat çeken dizinin ilk tanıtımda Özgü Namal'ın canlandırdığı Meryem'in hikayesi epey merak uyandırdı.

Öte yandan dizide Cüneyt rolüne hayat veren oyuncu Mert Yazıcıoğlu'nun da cübbe ve sarıklı hali dikkat çekti.

Dizide Özcan Deniz ve Özgü Namal’a, Mert Yazıcıoğlu, Erkan Avcı, Hazal Türesan, Mert Turak, Selen Öztürk, Şerif Erol, Duygu Sarışın, Tuğrul Tülek, Yakup Turgut, Sitare Akbaş, Mina Demirtaş, Esma Yılmaz, Zehran Kelleci, Tuana Gizem Uzunlar gibi isimler eşlik ediyor.

Kızıl Goncalar, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alırken, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen "evlat" söz konusu olduğunda anneliğin/babalığın birleştirici gücü konusu ele alıyor.