Kerem Kınık, seçimlere 2 günden az bir vakit kala Kızılay başkanlığından istifa etti. Kınık’ın başında olduğu Kızılay, deprem felaketinde çadır ve gıda satma skandalı gündeme gelmişti. Tepkilerin odağında olan Kınık’ı en sert eleştirenlerden biri de Oyuncu Şahan Gökbakar’dı.

Erdoğan'a "Üzüldüm" dedi istifa etti
Kınık kendisine yönelik tepkilere ve istifa çağrılarına “Seçilmiş bir isim olarak görev yapıyorum. Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem. Kızılay Başkanı istifa ettiğinde tüzük gereği genel kurula gidilmesi gerekir. Kızılay’ın idari işleri durur ve kaotik bir durum oluşur” yanıt vermişti.

Acun Ilıcalı’dan büyük kızı Banu'ya duygusal yeni yaş mesajı… Acun Ilıcalı’dan büyük kızı Banu'ya duygusal yeni yaş mesajı…

Kınık’ın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Bu konu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay böyle bir çadır satma işine giremez” sözlerinin üzerinden 24 saat geçmeden istifa etmesi ise dikkat çekti.

"Bye bye  yarışmayan adam"
Kınık’la günler süren bir polemiğe giren oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar, istifa haberinin ardından İnstagram hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşımına “Bye bye yarışmayan adam…” notunu düşen Gökbakar Kınık’ın fotoğraflarından bir seçkiyi ‘Bye Bye Happiness’ şarkısı eşliğinde yayınladı.