Ivana Sert, ‘Ivana Sert For You’ markası için yaptıkları sözleşmeyi haksız yere feshettiği iddiasıyla Adnan Akat Kozmetik şirketine dava açtı.

Davada bilirkişi, şirketi haksız buldu.

ivana sert mahkeme

IVANA SERT FOR YOU MARKASI İÇİN AYLIK 17 BİN 500 LİRA ALACAKTI

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açılan davaya göre; Ivana Sert, Adnan Akat Kozmetik şirketiyle aylık 17 bin 500 lira karşılığında parfüm ve makyaj malzemelerinde “Ivana Sert For You” markasının kullanılması için anlaşma imzaladı. İddiaya göre aradan aylar geçmesine rağmen şirket üretime geçmedi, taahhüt ettiği 2 milyon liralık yatırımı da yapmadı.

Ece Seçkin:Babam dekolteli kıyafetlerime kızıyor! Ece Seçkin:Babam dekolteli kıyafetlerime kızıyor!

ivana sert kozmetik

Bunun üzerine Ivana Sert 17 bin 500 liranın 10 ay üzerinden hesaplanarak ödenmesini, aksi takdirde sözleşmeyi feshedeceğini bildirdi. Noterden cevap veren şirket de Sert’in sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirmediğini öne sürdü. Davalı şirket ayrıca Sert’in sözleşmeyi feshettiğini ve 500 bin lira cezai şart parasını ödemesi gerektiğini iddia etti.

ivana sert reklam

BİLİRKİŞİ ‘ŞİRKET HAKSIZ’ DEDİ

Ivana Sert’in avukatı, “Davalı şirket Ivana Sert’e 35 ay taksit üzerinden 737 bin lira daha ödemelidir. 2 milyon liralık yatırımı yapmadığı için Ivana Sert zarar etmiştir. Şimdilik 15 bin liranın tahsilini istiyoruz” dedi. Şirketin avukatı ise cevap dilekçesinde davanın reddini istedi:

ivana sert beyaz elbise

“Şirket, ‘Ivana Sert For You’ için koku ve şişe tasarlamıştır. Ancak davacı, ürünün piyasaya çıkmasını geciktirmiştir. Kendisine gösterilen şişelerde sürekli kusur bulmuştur. Başka şirketin reklamında oynamıştır.”

Öte yandan bilirkişi raporunda da şirketin haksız yere sözleşmeyi feshettiği belirtildi. 

Editör: TE Bilişim