Masaj yaptırmak ve rahatlamak eskiden lüks ve keyfi bir deneyim olarak görülüyorken, bu deneyim lüks olmaktan çıkıyor. Günümüzde çok yoğun ve koşuşturmalı geçen iş gününden sonra ya da hafta sonları masaj yaptırmak artık neredeyse bir ihtiyaç haline geldi. Masajın ise klasik masaj, İsveç masajı, Bali masajı, Thai Masajı, aromaterapi masajı, sıcak taş masajı, kese-köpük masajı ve sırt masajı gibi çok sayıda çeşidi var. Peki, hangi masajın neye iyi geldiğini biliyor musunuz?

Cildi güzelleştiren “Ginger Shot” nedir ve nasıl yapılır? Cildi güzelleştiren “Ginger Shot” nedir ve nasıl yapılır?

ARAMOTERAPİ MASAJI

Bu masajın özelliği bitkisel özler ve aromatik yağlarla elde edilen karışımla yapılıyor olması. Uzmanların temposu düşük ve hafif şiddetli hareketlerle uyguladığı aromaterapi masajıyla vücudunuz bu yağları emer, kendinizi rahatlamış hissedersiz. Bu masajda kullanılan yağlarla cildiniz yenilenir. Ayrıca aromatik yağların kokusuyla ruhunuz dinlenir, masaj sırasında kan dolaşımınız canlanır ve kaslarınızda gevşeme olur. Bu sayede günlük hayatınızdaki stresi ve tüm yorgunluğu üzerinizden atabilirsiniz.

AROMATERAPİ MASAJI

KESE- KÖPÜK SIRT MASAJI

Profesyonel masözler tarafından yapılan kese-köpük masajı yorgunluğunuzu atmanızı, kasların gevşemesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır ve yağ yakımına da yardımcı olur. Sırt masajı ise özellikle bütün günü bilgisayar başında çalışarak geçirenlerin şikayet ettiği sırt ağrılarını azaltmaya yönelik yapılır. Bu masajı düzenli yaptırarak sırt ağrılarınızı önemli ölçüde azaltabilir ve rahatlayabilirsiniz.

kese köpük

İSVEÇ MASAJI

Günümüzde oldukça popüler olan İsveç masajı, zihinsel ve fiziksel sağlığı düzenlemek için birebirdir. Birçok farklı teknik kullanılarak yapılan bu masajla kan dolaşımınızı arttırabilir, stres ve kas gerilimini azaltabilirsiniz. Bu sayede büyük bir rahatlama ve gevşeme yaşarsınız.

isveç masajı

BALİ MASAJI

Bu masaj, tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanır. Özellikle el ve ayak bölgesine yoğunlaşılan Bali masajını yaptırarak kaslarınızı gevşetip rahatlayabilirsiniz. Bali masajı sırasında vücudunuza uygulanan maske ve peeling kremleri ile vücudunuzdaki ölü deriler atılır, bu sayede cildiniz de yenilenir ve ferahlama hissi yaşarsınız.

thai masajı

THAİ MESAJI

Uzman masöz veya masörler tarafından vücudunuza baskı, çekme ve gerdirme gibi hareketler uygulanarak yapılan bu masajla bedeninizin birçok noktası çalıştırılarak kaslarınızın gevşemesi sağlanır. Temelini Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbının oluşturduğu Thai masajı ile özellikle yoğun ve stresli iş hayatının yarattığı gerginliği üzerinizden atabilirsiniz. Bel fıtığı veya boyun fıtığı gibi rahatsızlıkları olanların bu masajı yaptırmadan önce doktorlarına danışmaları gerektiğini hatırlatalım.

SICAK TAŞ MASAJI

Son yıllarda oldukça revaçta olan sıcak taş masajı ile kaslarınızı gevşetip stresten arınabilirsiniz. Stres nedeniyle üzerinizde biriken negatif enerjiyi atmanız için sıcak taş masajını tercih edebilirsiniz. İçerisinde sıcak barındırabilen ve kolay soğumayan yapıdaki taşların vücudun doğru noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanan bu masajı yaptırarak, hem bel ve sırt ağrılarınızı hem de kas ve eklem sorunlarınızı azaltabilirsiniz. Sıcak taş masajı, uykusuzluk sorununuzun azalmasına da yardımcı olabilir.

Editör: TE Bilişim