1947’den 2023’e 75 yıldır süre gelen eşi benzeri görülmemiş bir katliam… İsrail, dünyanın gözünün önünde ‘insan’ demeden Filistinli kardeşlerimizi katletmeye devam ediyor. Gazze uzun yıllardır bir açık hava hapishanesi… 

Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğu başladı Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğu başladı

Yavuz Bingöl'ün öncülüğünde, ‘Sanat Hayattır Derneği’ tarafından hazırlanan gece, 20 Aralık'ta saat 20:00'da AKM Tiyatro Sahnesi'nde gerçekleşecek.

Konserin sunumunu sanatçı Yavuz Bingöl ve gazeteci Fulya Öztürk gerçekleştirecek. Gecede sahne alacak sanatçıların yanı sıra, barkovizyondan geceye canlı bağlantı ile katılacak sanatçılar da yer alacak.

Gazze'de yaşanan acı katliam, ölen çocuklar, anneler ve sivil halk için dile getirilmiş duyguları; Yavuz Bingöl, Emel Mathlouthı, Alım Kasımov, Azerin, Antakya Medeniyetler Korosu, Fahir Atakoğlu, Elif Buse Doğan, Murat Kekilli, Ercan Saatçi, Özhan Eren, Ahmet Koç, Orhan Hakalmaz, Ali Mahsuni, Berk Can Arslan, Audrey Woznıak, Sefo ve İbrahim Sadri sahne arkasındaki ekrandan video kayıtları ile izleyenlere aktaracaklar.

Bu anlamlı gecenin tüm bilet ve SMS geliri, Sanat Hayattır Derneği tarafından, KIZILAY aracılığıyla Gazze'ye bağışlanacak.