Haftalar önce tanıtım videosu ile gündeme gelen ve videodaki pavyon sahnesi ile Türkiye’nin magazin gündemine bomba gibi düşen İnci Taneleri dizisinin dün gece ilk bölümü yayınlandı. Dizinin başrollerinde Hazal Ergüçlü ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler yer almakta. Yayınlanan bölüm sonrası Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, yapımcıya davada bulunulacağını ayrıca RTÜK’ünde dizinin kaldırılması için başvuruda bulunacaklarını belirtti.

Volkan Konak resti çekti: Bu siyaset korosunda şarkı söylemem Volkan Konak resti çekti: Bu siyaset korosunda şarkı söylemem

Dizi için harekete geçtiklerini belirten Demir, ‘’ Pavyon kültürü Ankara için övünülecek, ön plana çıkarılacak bir konu değildir. Hatta Ankara denilince akıllara pavyonun gelmesi bu başkentimiz Ankara için bir utançtır. Pavyonlar ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün, mafyalaşmanın, çürümüşlüğün merkezleridir. Dizilerle filmlerle ön plana çıkarıp allayıp pullayarak özendirecek başka şey bulamayan zihniyetler! Milli Mücadelenin merkezi olan Ankaramızın pavyon kültürü ile değil, bir ülkenin kurtuluşu ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli unsuru olan, Oğuz kültürünün bugünlere kadar gelmesine ve yaşanmasına vesile olan SEYMENLİK kültürü ile anılması için elimden geleni yapacağım. Dizinin yayından kaldırılması için kanuni haklarımızı arayacağım." İfadelerini kullandı.