Arya lakaplı sosyal medya fenomeni Şimal Akalın, yaşadığı taciz şokunu anlattı. 2019 yılının aralık ayında B.I. adlı kişi tarafından tehdit edilmeye başlandığını söyleyen Şimal Akalın, yaşadığı bu durumu gözyaşları içinde takipçileriyle paylaştı. 

SOSYAL MEDYADA DESTEK YAĞDI
Genç fenomenin anlattıkları sonrası hayranlarından destek mesajları yağdı. Arya İçin Adalet başlığı adı altında atılan tweetler binlerce kişiye ulaşırken, Şimal Akalın’ın şikayeti sonrası Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı B.I. harekete geçti.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ
Açılan soruşturma kapsamında savcılık hazırladığı iddianamede, B.I. hakkında ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlamasıyla 4 yıla kadar hapsini istedi. İddianame, Antalya 22. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken B.I., daha önce savcılığa verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Genç Fenomen Yaşadığı Taciz Olayını Anlatırken Gözyaşlarına Boğuldu

CEZAEVİNDE OLDUĞU İÇİN KATILAMADI
Başka bir suç nedeniyle Kayseri’de cezaevinde olan sanık B.I., cezaevinden SEGBİS bağlantısı kurulamadığı için davanın ilk duruşmasına katılamadı. Annesi ve avukatı ile birlikte salonda hazır bulunan Şimal Akalın, sanığın kendisini hakaret ve tehdit etmekle kalmayıp iftira suçu işlemeye başladığını iddia etti.

Hande Doğandemir: Hiç estetik yaptırmadım! Hande Doğandemir: Hiç estetik yaptırmadım!

FENOMENİN ÖLÜMÜYLE SUÇLADI
Sanık B.I'nın kendisini, geçen yıl sosyal medya fenomeni 'Ares' takma adlı Şehmuz Özdemir'in ölümüne sebep olmakla suçladığını ifade eden Akalın, “Ares benim 2,5 yıllık arkadaşımdı. Böyle çirkin iftira ancak sahibine yakışır. Ailesiyle de görüşürdüm. Ölümü hepimizi derinden etkiledi. Zaten katilleri de belli" dedi.

ÖLÜMLE TEHDİT
Sanığın iki gün süren tehdit ve hakaretlerinin ardından telefonunu engellediğini sözlerine ekleyen Şimal Akalın, “Bu kez bana başka numaralardan mesaj atarak, aramaya başladı. Ayrıca kendisini çevresine 'Hızır Hoca' olarak tanıtıyormuş. Bu kişi benim yakın bir arkadaşımı da böyle kandırmış. Mesajlarında bana 'Seni öldürürüm', 'Silahımla, pitbullumla gelirim' diyerek, aileme ve bana ağza alınmayacak küfürler etti. Kendisinden şikayetçiyim" diye konuştu.

Şimal Akalın, sanığı daha önce hiç görmediğini, yolda karşılaşmış olabileceklerini, kendisiyle tanışıklığı olmadığını sözlerine ekledi. Duruşma, sanığın dinlenmesi için ertelendi.

Editör: TE Bilişim