BOL SU İÇİN

Sabahları ilk iş su içmek çok önemlidir.  Kalktığınız andan yatana kadar bol su içmeyi ihmal etmeyin. Su içmek sizi zinde tutacaktır. 

Whatsapp Image 2024 06 12 At 17.34.20 (1)

YEŞİL ÇAY İÇİN

Yeşil çayın yağları parçalamaya ve yeni yağ hücrelerini caydırmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir. Uzmanlar yeşil çayı kahvaltıda içmenin yağ yakımında daha etkili olabileceğine inanmaktadır.

YÜRÜYÜŞ HAYATINIZIN BİR PARÇASI OLSUN

Kurban Bayramı'nı sağlıklı geçirmenin 10 kuralı Kurban Bayramı'nı sağlıklı geçirmenin 10 kuralı

Vitamin sadece kemiklerinizi güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda ruh halinizi ve bağışıklığınızı artırmanıza da yardımcı olur. Daha fazla D vitamini elde etmenin en iyi yollarından biri güneşe çıkmak ve buna uygun besin almaktır. Yürüyüşler hareket etmeniz bakımından da çok önemlidir.

Whatsapp Image 2024 06 12 At 17.34.20

TATLANDIRICIDAN UZAK DURUN

Yapay tatlandırıcılar, şeker yerine kullanmak için cazip gelebilir ancak tatları alışkın olduğunuz için mükemmel gelse de şekersiz halleri sağlıklı olandır. Dikkatli olan kişiler sahte şeylerden kaçınırlar çünkü yapay tatlandırıcıların normal vücut fonksiyonlarını bozduğu ve aslında vücutta büyük bir açlık tepkisini tetiklediği bulunmuştur.

UYKU ÇOK ÖNEMLİ

Daha sağlıklı olmak ve biraz kilo kaybetmek konusunda ciddi iseniz, gece geç saatlere kadar oturmak yerine uykunuzu almalısınız. Böylece sabahları daha dinç kalkar, almanız gereken enerjiyi uykunuzdan alırsınız. 

SÜREKLİ TARTILMAYIN

Kilo verme sürecinizde her dakika tartılmak sizi yanılgıya düşürür. Çok sık tartılırsanız hiç kilo veremiyormuş endişesine kapılıp pes edebilirsiniz. Ayda bir kez basküle çıkmak psikolojik anlamda sizin için daha yararlı olacaktır. En doğru sonucu aylık tartılmalarınızda alabilirsiniz.

Editör: MagazinBurada Editör