Ahmet Mümtaz Taylan'ın sunduğu Empati programının yeni bölümüne müzisyen Karsu konuk oldu.

Dilan Çiçek Deniz'in Cannes tarzı dalga konusu oldu! Dilan Çiçek Deniz'in Cannes tarzı dalga konusu oldu!

indir

Kahramanmaraş depreminde akrabalarının 17 kişisini toprağa veren ve hala deprem bölgesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı ile çalışan Karsu, depremzedelere yardım etmek isteyen insanların ne yapmaları gerektiğini bilmediklerine dikkat çekti. Karsu ve ailesi, Hollanda'da yaşadıkları ülkede başlattıkları kampanyalarla deprem felaketi için 120 milyon Euro toplamıştı. Karsu, Empati programında ilk kez Unicef ve çocuk dernekleriyle birlikte topladıkları yardımı paylaştıklarını açıkladı.

0x0-kimi-aci-haberle-sarsildi-kimi-sevdiklerine-kavustu-taha-duymaz-mahir-ipek-erkan-petekkaya-mustafa-tohma-1675860979675

Ahmet Mümtaz Taylan'a akrabalarının enkaz altında olduğu dönemi anlatırken Karsu, "Evde ağlamak mı, bağırmak mı? Bazen kafamı bazen duvara vurmayı istedim! Ailece içinde bulunduğumuz durum o kadar acıydı ki, halam yaşıyor mu, nenem yaşıyor mu, kuzenim enkazın altından sağ çıkacak mı? Türkiye bunu televizyondan izlerken, ben televizyona bile bakmadım zaten... Yapamadım..." şeklinde duygusal ifadeler kullandı.

karsu-sevgilisi-kim-mike-schrama-kimdir-karsu-15341639_5734_amp

Karsu, depremden sonra hayatındaki en önemli şeyin insan olduğunu vurguladı. Yakın bir zamanda evlenecek olan Karsu, düğünüyle ilgili konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı. "Özümle meşgul olmadım, dışarıdaki insanlarla meşguldüm. Depremden sonra farkına vardım ki hiçbir şeyin önemi yok, masada çiçek olmasa da olur, ben insanları istiyorum... Aliye Halam vardı, kına gecemi o yapacak diye hayal etmiştim; şimdi o yok mesela... En önemli şey insanlar... Ve küçük şeyler... Artık küçük şeylerden mutlu olabiliyorum." diyerek duygularını ifade etti.