Geçtiğimiz gün gerçekleşen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı seçim sonuçları ve deprem bölgesindeki seçmenlere yönelik sosyal medyada provokatif paylaşım yapanlarla ilgili soruşturma başlattı.

O kız bakın kim çıktı! O kız bakın kim çıktı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Zeynep Beşerler hakkında da  "kamuoyunda yanıltıcı, gerçek dışı ve yanlış algı oluşturacak nitelikte, kamu düzenini ve kamu barışını bozmaya yönelik, gerçeğe aykırı bilgileri paylaşmak suretiyle alenen yaymak, provokatif paylaşımlar yapmak" suçundan soruşturma açıldı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiğini yaptığı paylaşımlarla belirten Beşerler, sandıktan çıkan sonuçlar sonrasında sosyal medya hesabından "Bu ülke için bu kadar gerizekalı çok fazla. Yazık..." şeklinde yaptığı paylaşımla tartışmaların fitilini ateşlemişti. 

Beşerler'in kısa sürede gündem olan paylaşımı tepkileri de beraberinde getirirken ünlü oyuncu için "Üstten bakmayı bırakmadığınız sürece asla kazanamayacaksınız" ve "Seninle aynı düşünmeyen insana gerizekalı demek gerçek gerizekalılıktır" şeklinde yorumlar yapıldı.