Mevcut başkan Ali Koç'a ve yönetime Jose Mourinho için tarihi bir teklifte bulunan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'yi şampiyon yapacağız" ifadelerini kullandı. 

Mevcut başkan Ali Koç tekrar aday olacağını duyururken, Sarı-Lacivertliler'in efsane başkan Aziz Yıldırım da kongrede aday olacağını açıklamış hatta seçilmesi durumunda takımı dünyaca ünlü teknik adam Jose Mourinho'ya emanet edeceğini duyurmuştu.
6643A4A6774A71A9E6Bd9Fe8

Geçtiğimiz günlerde verdiği kısa röportajda ile adaylığını duyuran Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

TARİHİ TEKLİF

"Bu yönetime teklifim, Jose Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa; Şekip Mosturoğlu'ndan rica edeceğim, iki taraftan arkadaşlar gitsin ve imzayı atsınlar. Kim seçilirse, Mourinho ile devam etsin! Biz kaybedersek, Mourinho'nun yarı parasını da ben ödeyeceğim! Haydi bakalım..."

"KİMSEYLE KAVGA ETMEYECEĞİZ AMA..."

"Kavga etmeyeceğiz kimseyle ama benimle kavga ederlerse, o zaman ederim..."

"DERDİM F.BAHÇE'NİN ŞAMPİYON OLMASI"

"6 sene önce "Aziz Yıldırım gitti, Türk futbolu kurtuldu" dediler. Şimdi de "Aziz Yıldırım gelsin, Türk futbolunu kurtarsın" diyorlar. Böyle bir memleket. Derdim Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler... Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe'ye zarar verdik. Bunu biliyoruz."

"Sonra kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin gibi şeyler denildi. Hep beraber Fenerbahçe'yi şampiyonluktan ettik, hep beraber... Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçe'nin durumunu dağıttlar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçe'de para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu'da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar."

"TÜRKİYE'NİN KUVA-Yİ MİLLİYE'Sİ FENERBAHÇE'DİR"

TFF'den Süper Kupa finalinde İstiklal Marşı'nın okunmayacağı iddialarına yanıt! TFF'den Süper Kupa finalinde İstiklal Marşı'nın okunmayacağı iddialarına yanıt!

"Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe'nin istemediği bir şey Türkiye'de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz. Türkiye'nin Kuva-yi Milliye'si Fenerbahçe Spor Kulübü'dür."
 

Thumbs B C B5245993A3Cb1Dc741Fb9D521Bea6Da0 1 Jpg

"FENERBAHÇE'DE SIKINTILAR VAR"

"İşleri tıkırına koydum, keyfim de yerinde. Neden aday oldum? Fenerbahçe'de sıkıntılar var. Arkadaşlara aday olmalarını söyledik ama ben varken olmayacaklarını söylediler. Mecbur kaldım. 20 sene başkanlık yaptım, zor günlerde 6 şampiyonluk yaşadık. Para konuşmadık."

"BEN FENERBAHÇE'NİN ADAMIYIM"

"Devlet ayrı, hükümet ayrı! Biz devletle kavga edemeyiz! Ama hükümetle haklı olduğumuzda mücadele yaparız, yaptık! FETÖ konusunda iç içeydiler, hep beraber yürüdük! Onun için açık olacağız! Benim twitter'ım yok, trollerim de yok! Ben kimsenin adamı değilim, Fenerbahçe'nin adamıyım! Atatürkçüyüm. Laik ve Cumhuriyetçiyim."

Editör: Mustafa Kemal Polat