Antigravity yoga, tüm dünyada gitgide daha popüler hale geliyor. Aerial yoga, anti gravity yoga ya da dilimize geçmiş adıyla hamak yogası! Peki nedir bu Anrigravity yogası? 

AntiGravity ,akrobasi,jimnastik,yoga,dans,kiresis, ve pilates gibi sporların bileşimlerinden oluşan özel ve bir o kadarda eğlenceli olan bir spor türüdür. Bu spor süspansiyon fitness ve hava yoga tekniği olarak da bilinmektedir. AHF, adeta insanın ayaklarının yerden kesen kimsenin yapamam diyebileceği hareketleri yaptıran vücudun bütün sistemlerini çalıştıran bir spor türüdür. Bu sporda bir çok hareket ve etaplar bulunmaktadır.


AntiGravity Fundemantal ile başlanarak, önce beden ısınması sağlanıp alıştırma evreni yapılıyor. Başınızda bulunan eğitmen hazır olduğunuzu söyledikten sonra AntiGravityAerial Yoga, AntiGravity Suspension Fitness, AntiGravity Pilates, AntiGravity Restorative Yoga, 


OMURGALARDAKİ BASKIYI AZALTIR


“Antigravity” olarak da bilinen hamak yogasının normal yogadan en büyük farkı, omurganızdaki baskıyı azaltmasıdır. Örneğin aşağı bakan köpek ya da köprü hareketleri, omurganızdaki baskıyı azaltır ve rahatlamanızı sağlar. Böylelikle gün boyu omurganızı zorlayan baskıdan kurtulur, büyük bir rahatlama yaşarsanız. Özellikle masabaşı çalışanların omurga sağlığına çok daha fazla dikkat etmesi gerektiğini de hatırlatalım!

ZİHİNSEL KAPASİTEYE FAYDALI 


Antigravity yoga zihinsel odaklanma gerektiren bir spor türüdür. Bir pozdan diğer poza geçerken dengenizi kaybetmemek ve vücudunuzu kontrol etmek, kaslarınızı düşündüğünüzden çok daha fazla zorlayabilir. Bu sayede zaman içerisinde vücudunuzu daha iyi tanımaya ve yaptığınız işlere daha iyi odaklanmaya başlarsınız. Yoğun bir hayat temponuz varsa antigravity yogayla zihninizi boşaltmak, klasik yogaya göre çok daha hızlı sonuç verecektir.

ESNEKLİK VE ODAKLANMA

Esnekliği artırıyor, daha iyi odaklanma sağlıyor, kasları güçlendiriyor ve stresi azaltıyor. Ders sırasında, farklı pozlar içerisindeyken daha dikkatli ve uyanık hissedebiliyor, çevrenizi daha iyi fark ediyorsunuz. Havada asılı bir şekilde dururken, daha fazla odaklanmayı deniyorsunuz.

YOGAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN UYGUN 

Antigravity yoga, zor bir spor görünse de aslında yogaya yeni başlayanlar için en ideal yoga türüdür. Yogaya yeni başlayan öğrenciler, kullanılan hamakların verdiği fiziksel destek sayesinde postürleri üzerinde çalışabilir ve kaslarını güçlendirebilir. Ayrıca klasik yoga sınıfları, antigravity yoga sınıflarına göre daha kalabalıktır. Bu nedenle antigravity yoga sınıflarında eğitmen, öğrencilerle çok daha etkili bir iletişim kurabilir.


CİLT RENGİNİ BEYAZLATIR


Yüzdeki kılcal damarlara taze kan sağlayarak cildi canlandırarak ,baş aşağı dönmeler sayesinde kişinin yüz rengi güzelleşmesini sağlar.

Stresle nasıl başa çıkılır? Stresle nasıl başa çıkılır?


 

Editör: TE Bilişim