Martı'nın "Baron" savaşı! Martı'nın "Baron" savaşı!

2 ay önce Los Angeles'ta geçirdiği trafik kazası sonrası 8 saati aşkın bir ameliyat geçiren ve bir ay hastanede kaldıktan sonra taburcu olarak fizik tedavi gören Ahu Tuğba'nın rahatsızlığının nedeni belli oldu. Sanatçının kızı Anjelik Calvin Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Gazeteci Olcay Ünal Sert'e konuştu: "Annem fizik tedavide yürüteç ile yürüyordu, çok kırıklı kaburga ameliyatı geçirmişti. Maalesef doktorları dinlemedi, kesinlikle uçağa binmemesi gerekirken 5,5 saatlik yolculukla Los Angeles'tan Miami'ye geçti. Annem kaza sonrasında doktorları dinlemedi, uçağa binmesi yasaktı, en az  8 hafta demişti doktorlar. Eve geldiğinde annemi fenalaşmış bir şekilde buldum. Acilen ambulansla hastaneye yetiştirdim. 2 saat sonra evde olsam herşey çok geç olurdu."
ONA BİR ŞEY OLURSA YAŞAYAMAM
Ambulans yetişmeseydi durumun daha kötüye bilebileceğini ifade eden Anjelik Calvin, "Düşününce çıldıracak gibi oluyorum. Vücudundaki oksijen seviyesi düşmüş sıfırlanırken hiç nefes alamıyordu, ambulans yetişmeseydi herşey daha da kötü olabilirdi. Sürekli dua okuyorum yoğun bakımın önünde, o benim canım bir şey olursa yaşayamam. Allahım annemi bana bağışlasın. Dünyam kapkaranlık oldu, zor nefes alıyorum” dedi.
HASTANEDEN KAÇMIŞTI
KOAH rahatsızlığı da bulunan Ahu Tuğa’nın sigarayı bıraktığını da ifade eden Anjelik Calvin; “Oksijen değeri bitmişti o iyileştirildi, kalp damarları açıldı. Annem burnundan rahat nefes alamıyor, burnunda kemik ve nodüller var ameliyat olması lâzım dediler yıllar önce olmadı. Çocukluğumdan beri elleri, kolları şiştir ve hep iğne olur. ‘Ameliyat olmalısın’ dediklerinde hemen hastaneden kaçmıştı, dün gibi hatırlıyorum henüz ilkokula gidiyordum hiç dinlemedi doktorları” dİye konuştu. 

Ahu Tugba Miami University Hospital Img 20240621 Wa0006
YARDIM ETTİĞİ KİŞİLER ARAYIP SORMADI
Anjelik Calvin, Ahu Tuğba’nın okuttuğu çok sayıda öğrenci olduğunu ve faturalarını ödediği yardıma muhtaç kişiler de olduğunu belirterek, bu süreçte arayıp soran olmadığını ifade etti. 

Ahu Tugba Anjelik 1
SANATÇI OLDUĞU İÇİN DAHA FAZLA İLGİ GÖSTERİYORLAR
Anjelik Calvin “Anneannemin sesini kaydettim, anneme onu dinleteceğim, odasına koyacaklar, doktoru izin verdi. 2 saate yakın konuşmasını kaydettim. Yasak normalde ama doktoru sevdi beni. Annemin sanatçı olduğunu duyunca daha fazla ilgi gösteriyorlar. Allah’a güveniyorum, dualarım kabul olur inşallah. Sen de dualarını esirgeme” dedi.


 

Editör: MagazinBurada Editör