Survivor 2022'de mücadele eden ve finale kalamadan elenen Nagihan Karadere, daha önce yaptığı açıklamalarda Nisa Bölükbaşı'nın birinci olmasını eleştirerek "Survivor sahte bir ortam, herkes menfaat ve çıkar derdinde" demişti. Karadere'nin bu sözlerine Acun Ilıcalı'dan cevap gecikmedi.

TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor Panorama programına konuk olan Acun Ilıcalı ise yarışma hakkında konuşurken Nagihan Karadere'ye de sitem etti. Survivor'ın sadece bir hız yarışması olmadığını söyleyen Acun Ilıcalı, "Burası çeşitli becerileri olanların oyunlarda oynadığı ve bu oyunların o yarışmacıların yollarında avantaj sağladığı bir yer. Fakat işin final kısmına doğru seyirci geçen 4-5 ayı değerlendiriyor. Bunların içinde ada hayatı, yaptığı iyilikler, insanları düşünmesi... Bazen bir olay kaderi değiştiriyor. Final günü yarışmanın babasının yaptığı konuşma da olumlu ya da olumsuz anlamda etkiliyor.

Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğu başladı Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğu başladı

Acun Ilıcalı'nın

Nagihan Karadere'nin sözlerine de cevap veren Ilıcalı, sözlerine şöyle devam etti: "Nagihan Hanım sağ olsun Survivor'da birinci olamadığı için çok bozuldu. Nagihan hangi özelliğiyle birinci olacaktı ben bunu çözemedim. Nagihan benim çok sevdiğim bir insan. Nagihan'ın şampiyon olacağı hangi özelliği vardı? Çok iyi koşuyor ne güzel ama burası öyle bir yarışma değil. Yarışma koşu yarışması değil ve biz Nagihan'a 400 metre engelli koşacaksın ve birinci olacaksın demedik. Yarışma seyirciyle bütünleşiyor. Seyirci de karakteri yakalıyor ve şampiyon oluyor. Performans bu işin yüzde 50'si. Seyirci muhteşem analiz yaparak hakkını veriyor. Ben konseyde uzakta izlediğim için seyircilerin neyi sevip sevmediğini anlayabiliyor. Hak eden kazanır."

Acun Ilıcalı'nın

Daha önce yarışmada mobinge uğradığını söyleyen ve Nisa Bölükbaşı'nın şampiyonluğunu eleştiren Nagihan Karadere ise Acun Ilıcalı'nın canlı yayındaki sözlerinden sonra programa bağlanmak istedi. Twitter hesabından paylaşım yapan Karadere, "Panoramaya bağlayın beni. Arıyorum Acun Bey'i telefon meşgul çalıyor" dedi.

Editör: TE Bilişim