Dikkat… Bu reyting analizi Müge Anlı ve Esra Erol’suzdur. Çünkü iki yapım akıllara zarar reyting rekorları kırmaya devam ediyor. ATV’nin iki gündüz kuşağı işi rakiplerini bire, ikiye değil, üçe dörde katlamaya devam ediyor. 
Bu iki yapımın ratingleri PT’deki dizilerde olduğu gibi “hormonlu mu değil mi” tartışıla dursun biz gelelim diğer işlere…

DEMET AKALIN’IN YENİDEN DOĞUŞU…


Bugüne dek pek çok TV projesinde yer almış Demet Akalın ve bir türlü yüzü gülmemişti. Şarkıcı sahnelerde ne kadar başarılıysa ekranlarda o kadar hayal kırıklığı yaratıyordu ki Gelinim Mutfakta ile şeytanın bacağını kırdı.
Seda Sayan’ın kendisinin yerine Star’ın sabah kuşağına transfer olmasının ardından Demet Akalın da nispet yaparcasına Seda Sayan’ın sunduğu Gelinim Mutfakta’nın başına geçmişti…
Yıllardır ekranda olan Gelinim Mutfakta Fatih Ürek’le altın dönemini yaşadıktan sonra Onur Büyüktopçu ve Seda Sayan’la kırmızı alarm vermişti ki bu sezon Demet Akalın’la yeniden yükselişe geçti.
Gelinim Mutfakta dün yayınlandığı saatin en çok izlenen programı oldu ve çift haneleri buldu.
Yarışma ABC grubunda 1.13 reyting ve 10.14 izlenme oranına ulaştı, 33.oldu.
Total ve AB grubunda da Gelinim Mutfakta fena performans sergilemedi. Totalde 1.23 reyting ve 9.74 izlenme oranı alan program 30., AB’de 0.91 reyting ve 10.17 izlenme oranıyla 32.oldu.

21 Eylül Salı günü gündüz kuşağı reyting analizi! Demet Akalın yükseklişte...

ZAHİDE YETİŞ’E NE OLDU?


Atv seneler sonra Esra Erol ve Müge Anlı dışında gündüz kuşağında yeni bir iş denedi. Zahide Yetiş’le yemek programları yarışına katıldı ama beklentilerin altında kaldı. Her geçen gün biraz daha kan kaybeden yarışma dün AB ve ABC grubunda ilk yüzde yoktu. Total grubundaysa 0.7 reyting ve 5 sharle ancak 60.olabildi.

21 Eylül Salı günü gündüz kuşağı reyting analizi! Demet Akalın yükseklişte...
CİNAYET YARIŞLARI…


Kanal D, Star, ATV, Fox ve Show TV’nin cinayet programları reyting katili olmaya devam ediyor.
Reytingleriyle çok tartışılan Müge Anlı totalde sadece gündüz kuşaklarını değil akşam yayınlanan dizileri ve tüm yapımları geçerek birinci oldu. Ve Esra Erol… O da 20 share barajını aşarak kendini ilk onun içine attı. 
Bu iki yapımı dışarıda bırakırsak diğer cinayet programları içinde Serap Paköz, Didem Arslan ve Fulya Öztürk birbirine yakın rakamlarla ayakta kalmaya çalışıyor. Bu üç yapımın hemen hemen aynı izlenme oranlarına sahip 7-8 share alıyor. 
Ece Üner cinayet yarışlarının gerisinde. Kanal D’nin iddialı ismi 3 share indi.

21 Eylül Salı günü gündüz kuşağı reyting analizi! Demet Akalın yükseklişte...

Şahan Gökbakar'dan Özgür Özel'in 'Arapça tabelalara karışmayın' sözlerine tepki! Şahan Gökbakar'dan Özgür Özel'in 'Arapça tabelalara karışmayın' sözlerine tepki!

Editör: TE Bilişim