Yedi büyük kanalın yeni haftaya reyting yarışında gecenin şampiyonu diziler değil yine yarışma oldu. TV8 haftaya ABC grubunda zirvede başladı ve 6.4 reyting, 19 izlenme oranına ulaştı.

20 Eylül Pazartesi reytingleri geldi! Kalp Yarası mı yoksa Yasak Elma mı?
ATV’nin Kalp Yarası istikrarını dün de korudu ve 5 reyting 15 sharele ikinci oldu.
Müge Anlı nice dizi ve PT işini geride bırakıp kendini yine ilk üçe atarken Fox’un bu sezon kan kaybeden dizisi Yasak Elma 4.8 reyting ve 13 sharle 4.sırada yer aldı.
Kanal D’nin Çok Güzel Hareketler 2’si sezona 2.8 reyting ve 8 sharle başladı ilk yüzde 8.oldu.

Türkiye'nin beklediği tarihi o an gerçekleşti! Türkiye'nin beklediği tarihi o an gerçekleşti!

HABER YARIŞINDA FOX RAKİPLERİNİ İKİYE KATLIYOR!


Ana Haber Bültenleri yarışında Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber rakiplerini dün yine neredeyse 2’ye katladı. İlk yüzde 5.olan Fox Ana Haber 4.4 reyting alırken en yakın rakibi ATV haber ve Show Haber sadece 2 reytingte kaldı.

20 Eylül Pazartesi reytingleri geldi! Kalp Yarası mı yoksa Yasak Elma mı?

STAR, SHOW VE TRT YARIŞTA YOK


Pazartesi günlerine üç büyük kanal Star, Show ve TRT havlu atmaya devam ediyor. Bu üç kanalın PT işleri ilk yirmiye girmekte dahi zorlandı. Star’ın filmi Öldür Beni Sevgilim ancak 17. Olurken Show TV’nin tekrar dizisi Yalancı 1.3 reytingle ancak 22.olabildi.
TRT’nin Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı’nın tekrarı da 1.7 reyting ve 5 sharle 19.sırada yer aldı.

20 Eylül Pazartesi reytingleri geldi! Kalp Yarası mı yoksa Yasak Elma mı?
CİNAYET PROGRAMLARI YARIŞI


Reyting listelerinde bundan böyle böyle bir kategori açmak şart oldu. Çünkü tüm kanallarda benzeri taklit programlar var.
Didem Arslan, Fulya Öztürk, Serap Paköz’ün cinayet çözme yarışında dün kayda değer bir reyting değişimi olmadı. Hemen hemen hepsi 7-8 share bandında ve ilk yüzde 30 ile 40.lık arasında ip gibi dizilmiş görünüyorlar. Tek istisna Kanal D… Ece Üner 4 share alarak günü 64.sırada tamamladı.

SEDA SAYAN REKOR KIRDI!


Seda Sayan rekor kırdı ama reyting rekoru değil. Bir ayda üçüncü kez format değiştiren Seda Sayan bu alanda kedi rekorunu egale etmeye devam ediyor. Mehmet Ali Erbil’i konuk almasına rağmen Seda Sayan sadece 4 share aldı ve ilk yüzde 66.olabildi.

20 Eylül Pazartesi reytingleri geldi! Kalp Yarası mı yoksa Yasak Elma mı?

ZUHAL TOPAL’A NAZAR MI DEĞDİ?


Bir dönemin haber önü yıldızıydı Zuhal Topal. Ezeli rakibi Esra Erol ile kafa kafaya reytingler alıyordu ancak son iki yıldır çok gerilerde kaldı.Bu sezona TV8’de Yemekteyiz ile başlayan Zuhal Topıal 6 share demir attı ve ilk yüzde 35.oldu.
Bir başka yemek programı Gelinim Mutfakta Demet Akalın’la yükselişe geçti. 9 share bulan program çift haneleri zorluyor. Biraz daha cast seçiminde gerçekçi karakterlere yönelirse çift hanelere çıkması sürpriz olmaz.

20 Eylül Pazartesi reytingleri geldi! Kalp Yarası mı yoksa Yasak Elma mı?

ATV’de bu sene yemek modasına uydu. Zahide Yetiş’le yarışa katıldı ancak program yerinde saymaya hatta giderek kan kaybetmeye devam ediyor.
Önünde Müge Anlı gibi bir dev reyting mirası var iken kendisinden sonra Esra Erol gibi 20 sharen altına düşmeyen bir dev rating makinası var iken Zahide Yetiş ATV gibi bir kanalda 6 share takılıp kaldı. 


2.SAYFA NE YAPTI?


TV8 yıllar sonra magazin denemeye karar verdi. 2. Sayfa’nın kızlarını transfer etti ve sabah yarışına katıldı. Büyük iddialarla başlayan program şimdilik beklenen patlamayı yapamadı. 4-5 share ortalamasıyla devam ediyor. Dün de 5 share alan 2.Sayfa ilk yüzde 88.oldu.

Editör: TE Bilişim