Görkemli ödül törenine iş, sanat ve cemiyet dünyasından birçok isim katıldı.

Çocuk istismarına dikkat çekilen ve şehitlerimiz için saygı duruşu niteliğinde gerçekleşen ödül töreninin sunuculuğunu Demet Şener ile Suat Sandalcı yaparken ünlü sanatçı Ebru Yaşar gecede sahne aldı. 

GÖKHAN ÖZEN: AMELİYAT OLDUM AMA SAĞLIĞIM İÇİN

Gece de 'En İyi Erkek Pop Sanatçısı' ödülünü alan Gökhan Özen, ''Böyle bir gece de olmaktan onur duydum. Çok yakında da sevenlerime büyük sürprizlerim olacak'' dedi. Planları arasında evlilik olmadığını söyleyen Özen, ''Çocuklarım var. Onları çok seviyorum. Bir ailem var. Yeni bir aile kurmaya niyetim yok'' dedi. Estetik haberleriyle ilgili de konuşan popçu, ''Bir ameliyat oldum. Ama estetik amaçlı değil. Sağlık amaçlı. Yakını ve uzağı zor görür hale gelmiştim. Bununla ilgili birkaç ameliyat geçirdim. Ben sağlık olarak kendimi artık çok rahat hissediyorum'' diye konuştu.

DAVUT GÜLOĞLU'NDAN SERT ÇIKIŞ: BENİM TARZIMIN ÜSTÜNE ÇIKAN OLMADI

Şarkıcı Davut Güloğlu, gecede ‘En Başarılı Etnik Pop Sanatçısı’ ödülünün sahibi oldu. Güloğlu, ''Uzun zamandır görüşemiyorduk. Böyle bir gece de sizinle görüştüğüm içinde çok mutluyum'' dedi. Ödül hakkında konuşan şarkıcı, ''Davut Güloğlu, etnik pop olarak Türkiye'de bam başka bir yere geldi. Benim tarzımın üzerine daha çıkan olmadığını söylemek istiyorum. Ama gelen arkadaşlar var. Onlarda beni çok mutlu ediyor. Ama bizim 2000 yılında çıkardığımız albümleri aşan ya da o albümlerin rekorlarını kıran daha olmadı. Gerçi popçulardan da olmadı. O dönemde en ünlü popçularla yarışıp, her zaman zirvedeydik. Yine durmuyoruz. Yeni bir albüm geliyor. Bomba gibi geliyoruz. Yer yerinden oynayacak'' ifadelerine yer verdi.

NİLGÜN BELGÜN: HASTALIK BANA GELDİ GERİ KAÇTI

Usta oyuncu Nilgün Belgün, gece de ''Zamanın En İkonik Tiyatro Sanatçısı’ ödülüne layık görüldü. Belgün, ''Bu kategoride ödül almak benim için çok önemli. Her şeyi bıraktım, tiyatroyu bırakmadım. Tiyatro benim her şeyim'' dedi. Geçtiğimiz günlerde domuz gribine yakalanan Belgün, ''Bir domuz gribi geldi. Ama beni görünce arkasına bakmadan geri gitti'' diyerek espri yaptı. 

YALI ÇAPKINI HAYRANLARINA MÜJDE

‘Yalı Çapkını’ dizisinin Kazım Ağası Diren Polatoğulları gece de ''Zamanın En İyi Dizi Erkek Oyuncusu’ ödülünü aldı. Başarılı oyuncu, ''Burada bulunmaktan çok mutluyum. Dizimiz devam ediyor. Heyecanla devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda daha da heyecanlı olacak.'' ifadelerini kullandı.

ÖZGE ÖZDER’DEN ANLAMLI MESAJ

Gece katılan Özge Özder, ''Zamanın En İyi Kadın Oyuncusu’ ödülünü aldı. Özder, ''Beni bu ödüle layık gören herkese teşekkür ederim. İnşallah geride bıraktığımız yüzüncü yıl içinde, gerçekten barış içinde yaşamayı öğreniriz. Çocukların dil din ırk gözetmeksizin hangi coğrafyada olursak olalım öldürülmemesi. Onlar için daha iyi bir dünya olsun'' dedi. 

SAHİBİNİN SESİNDEN 'VAR YA'

Şarkıcı Altay gecede ‘Zamanın En iyi Sanatçısı'' ödülünü aldı. Altay, ''Burada ödül alan bütün arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum. Elimizden geldiği kadar mesleğimizi iyi yapmaya çalışıyoruz. 30 yılı aşkın sahnelerdeyim. Bizi bu zamana kadar yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum'' dedi. 24 yıl aradan sonra kendi şarkısı olan 'Var ya' şarkısını seslendiren Altay, ''Sahibinin sesinden diye bir proje yaptık. İlk önce Var ya'yı sunduk. Üç versiyonda çıkacak. Kim hangi versiyonda dinlemek isterse onu dinleyebilir. Bir sonraki şarkılar da cebimizde. Hepsini söyleyeceğiz. Bu arada yeni şarkılarımızda yolda. Hepsini sevenlerimizle buluşturacağız'' diye konuştu. 

DÜNYADA SES GETİRECEK PROJE

Gece de Mert Aydın, ''Zamanın En İyi DJ'i ödülüne layık görülürken” Yeni çalışmalarımız yolda ardı ardına çıkacak. Önümüzdeki ay ise bir senelik hummalı çalışmamız sonucu Mozart’ın Türk Marşı’nı yeniden düzenlendim. Tüm dünya ve Türkiye’de görücüye çıkacak. Çok büyük ve ses getirecek herkesin konuşacağı bir proje oldu” ifadelerini kullandı.

SABAH: BATMADIM BEN KAPATTIM

Coşkun Sabah gecede ‘En İyi Bestekar’ ödüle layık görüldü. Aldığı ödülün öneminden bahseden Coşkun Sabah, “Şarkılarımla gurur duyuyorum. Bestecilik önemlidir üstüne basa basa söylüyorum. Şarkılarım yüzünden buradayım. Üreten önemlidir. Ben de Allah’a çok şükür saydım saydım, hep sayıyorum. 20 tane hitim var. Büyük nüfusun bildiği ben de bununla övünüyorum. Mutluluk verici olay biz besteciyiz emekçiyiz Türkiye’de mevcut yaşayanlar arasında 20 tane hiti olan ben saydım beşte kaldım. Altıncıyı hatırlayanlar varsa bana söylesin. Sezen Aksu Orhan Gencebay, Yıldız Tilbe, Selami Şahin ve Coşkun Sabah altıncıyı bulan bilen varsa beni arasın. Besteciden bahsediyorum üreten şarkı yazan 84 Milyonda çok ufak. Ticarete atılan ve Eskişehir’de tavuk çiftliği kurup yumurtacı olan Coşkun Sabah’a geçtiğimiz ay işletmesini kapattığı haberlerini doğrularken,” Zamanımı alıyordu. Batmadım benim açılışımda olay oldu, kapanışımda olay oldu. Zaman vermediğin zaman ekip tarafından indira gandiler oluyor. Verirsem o zaman bestecilik yapamam. O yüzden kapattım” ifadelerine yer verdi.

ÖDÜL ALANLARIN İSİM LİSTESİ

 Zamanın En İyi Arabesk - Fantazi Sanatçısı : Ebru Yaşar

Zamanın En İyi Erkek Pop Sanatçısı : Gökhan Özen

Zamanın En İyi Aktörü : Hamdi Alkan

Zamanın En İyi Dj’i : Mert Aydın

Yılın En Başarılı Etnik Pop Sanatçısı : Davut Güloğlu

Zamanın En İyi Dizi Erkek Oyuncusu : Diren Polatoğulları

Özcan Deniz'den bomba itiraf! Özcan Deniz'den bomba itiraf!

Zamanın En İyi Kadın Sunucusu : Müge Anlı

Onur Ödülü : Yurdaer Okur

Zamanın En İkonik Tiyatro  Sanatçısı : Nilgün Belgün

Zamanın En İyi Udi-Bestekar Sanatçısı : Coşkun Sabah

Zamanın En İyi Dizi Müziği : Ercan Saatçi