Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı. Dünyanın her yerinde salgının yayılmasına yönelik önlemler alındı. Türkiye'de de bu kapsamda konserler de dahil olmak üzere etkinlikler iptal edilmişti.

Kalabalık alanların oluşmasını engellemek amacıyla sık sık 'Evde Kal' çağırısı yapıldı. Bu dönemde de sanatçılar, sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirdikleri canlı yayın ile sevenleriyle buluştu...

YEDİTEPE KONSERLERİ BAŞLADI

Son olarak koronavirüsün Türkiye'de yayılma hızının yavaşlaması üzerine önlemler genişletildi. Cumhurbaşkanlığı talimatıyla kafeler ve AVM'ler açıldı. Daha sonrasında Yeditepe konserleri başladı. Birbirinden ünlü sanatçılar, milyonların önünde konser veriyor edasıyla sahneye çıkıyor ve şarkılarını söylüyor. Her gün saat 21:00’da Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığı sosyal medya hesaplarında yayınlanan konserler, ayrıca televizyon kanallarında da müzikseverlerle buluşuyor.

SANATÇILAR BELLİ OLDU

9 Haziran’da başlayan ve bir ay boyunca her gün gerçekleştirilecek “İstanbul Yeditepe Konserleri”nde toplamda yaklaşık 60 sanatçı, binlerce müzisyenle sahne alacak.

9 Haziran’da Ajda Pekkan, 10 Haziran’da Sibel Can, 11 Haziran’da Demet Akalın ve Alişan, 12 Haziran’da Funda Arar ve Hakan Peker konserleriyle ilk 4 günü geride kalan etkinliğin, 1 Temmuz’a kadarki programı da belli oldu.

Ayşenil Şamlıoğlu ameliyat oldu! Hastane odasından paylaştı Ayşenil Şamlıoğlu ameliyat oldu! Hastane odasından paylaştı

İLK GÜN AJDA PEKKAN SAHNEYE ÇIKTI

Ajda Pekkan dev orkestrasıyla birlikte Yeditepe konselerinin ilk gününde sahne aldı. Ajda Pekkan'ı 94 bin315 kişi izledi. Bu konseri 2.3 bin kişi beğenirken 1.6 bin kişi beğenmediğini belirtti.

DİĞER İSİM SİBEL CAN OLDU

Ajda Pekkan'ın ardından diğer gün 10 Haziran'da Sibel Can sahne aldı... 21.00'da başlayan konseri 121 bin 712 kişi izledi. Bu konseri 3 bin kişi beğendiğini belirtirken 1,5 bin kişi beğenmediğini belirtti. 

DEMET AKALIN VE ALİŞAN SAHNEYE ÇIKTI

11 Haziran Saat 21:00'da Demet Akalın ve Alişan sahne aldı... Bu performansı 79 bin166 kişi izledi. 1.8 bin kişi bu konseri beğenirken 2 bin kişi beğenmediğini belirtti. Öte yandan Demet Akalın'ın Mihriban türküsünü söylemesi olay olmuştu

.

MİHRİBAN BEĞENİLMEYİNCE...

Demet Akalın, Musa Eroğlu’nun yorumu ile bildiğimiz sözleri Abdürrahim Karakoç’a ait olan Mihriban’ı yorumladı. Performansı hiç beğenilmeyen Demet Akalın’ın sosyal medyada gündem oldu. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı hem Akalın’a şarkıcılığı bırakması yönünde çağrıda bulundu hem de bu konserlerde şarkıcılara ödenen paraları eleştirdi.

Demet Akalın’ı eleştiren isimler arasında olan O Ses Türkiye’nin eski jürilerinden Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, “Kırmızı koltuk döndürmezinden” yorumunda bulundu. Eski milli basketbolcu Mehmet Okur ise “Ah Mihriban ne çektin be” yorumunu yaptı.

Demet Akalın, ‘İstanbul Yeditepe Konserleri’nde ‘Mihriban’ şarkısında sergilediği performans ile ilgili eleştirilere yanıt verdi. “3 aydır evde mal gibi yatıyorum” ifadelerini kullanan Akalın, kendisine ‘Çok güzel söyledin’ diyen insanların da olduğunu ifade ederek, “Yok dedim neresi güzel, benim dinlemeye tahammülüm yok. Normalde güzel söylüyorum ama o gün inanılmaz soğuktu. Boğaz’ın bütün soğuğunu yedim” şeklinde konuştu. . . ❓Siz performansı nasıl buldunuz? . . #demetakalin #demetakalın #mihriban #türkü #turku #istanbulyeditepekonserleri #magazin #magazinburadanet #magazinhaberleri #magazingündemi

Magazin Burada (@magazinburadanet)'in paylaştığı bir gönderi ()

FUNDA ARAR VE HAKAN PEKER SEVENLERİYLE BULUŞTU

Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanlığı tarafından düzenlenen Yeditepe konserlerinde 12 Haziran'da Funda Arar ve Hakan Peker sahne aldı. Bu konseri 29 bin171 kişi izledi...İki ünlü ismin performansını 966 kişi beğenirken 241 kişi beğenmediğini belirtti. 

3 İSİM BİR ARADA: ÜMİT BESEN, CENGİZ KURTOĞLU, ARİF SUSAM

13 Haziran'da gerçekleşen konserde 3 büyük isim buluştu. Ümit Besen, Afir Susam ve Cengiz Kurtoğlu'nun birlikte yer aldığı konseri 42 bin 417 kişi izledi. Bu konseri de 2,1 bin kişi beğendiğini belirtirken, 251 kişi beğenmediğini belirtti. 

İstanbul Yeditepe Konserleri”nde takip eden günlerde sahne alacak isimler şu şekilde:

14 Haziran - Işın Karaca, Coşkun Sabah

15 Haziran - Serdar Ortaç, Sinan Akçıl

16 Haziran - Muazzez Ersoy, Zekai Tunca

17 Haziran - Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten

18 Haziran - Ebru Yaşar, Bülent Serttaş

19 Haziran - Nükhet Duru, Selami Şahin

20 Haziran - Hande Yener, Kutsi

21 Haziran - Murat Dalkılıç, Gökhan Tepe

22 Haziran - Yavuz Bingöl, Hilal Özdemir

23 Haziran - Fatih Kısaparmak, Gülay

24 Haziran - Zerrin Özer, Ümit Sayın

25 Haziran - Melihat Gülses, Sami Özer

26 Haziran - Uğur Işılak, Şükriye Tutkun

27 Haziran - Mustafa Keser, Burcu Güneş

28 Haziran - Özdemir Erdoğan, Emre Altuğ

29 Haziran - Metin Şentürk, Derya Uluğ

30 Haziran - Murat Kekilli, Merve Özbey

1 Temmuz  - Berkay, Bengü

“İstanbul Yeditepe Konserleri”nin 1 Temmuz’dan sonraki programı ilerleyen günlerde açıklanacak.

Editör: TE Bilişim