Kısa sürede ilgi odağı olan ve dikkat çeken Serçenin Gözyaşı, yeni teaserı da, ilki gibi kısa sürede ilgi odağı oldu. Sarsıcı sahnelerin bulunduğu ve kadına şiddeti anlatan "Serçenin Gözyaşları",  Ezilen, şiddete uğrayan, taciz edilen, öldürülen, ön yargılar nedeniyle toplum dışına itilen kadınların konusunu ele alması ve yansıtmasıyla dikkat çekti. İkinci tanıtımıyla da izleyicilerden tam puan alan serçenin gözyaşları filmi, oyuncu kadrosu göz doldururken müzikleri ve sarsıcı sahnelerine övgüler yağdı.

"ARTIK SUSMA! KONUŞMAN LAZIM!"

Gazeteci Ali Eyüboğlu'nun gerçek bir yaşam öyküsünden kaleme aldığı çarpıcı hikaye, aynı zamanda bir "umut" hikayesi. Yaşadıkları ne olursa olsun kadınların isteyince neler yapabileceğini etkileyici bir dille anlatan filmin kadınlara mesajı da net: "Artık susma! Konuşman lazım!"

YEŞİM SALKIM AVUKAT, TAMER KARADAĞLI HAKİM ROLÜNDE

Sinemada kadına şiddeti konu alan en önemli eserlerden biri olarak Türk sinema tarihine geçecek "Serçenin Gözyaşı"nda, ünlü sanatçı Yeşim Salkım avukat rolünü canlandırıyor. Filme, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı hakim rolüyle, usta gazeteci, televizyoncu Özlem Gürses de sunucu olarak konuk oluyor.

İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum" İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum"

ÖLDÜRÜLEN KADINLARA SAYGI DURUŞU NİTELİĞİNİ TAŞIYOR

Film, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor. "Serçenin Gözyaşı"nın hikâyesi 70’li yıllarda başlıyor ve o yıllardan günümüze Türkiye’nin bir panoramasını sunuyor. Yapım, öldürülen kadınlara saygı duruşu niteliği taşıyor.