Kemal Sunal, İlyas Salman, Cüneyt Arkın gibi usta sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan Ziya Çirkin’in son halini görenler gözlerine inanamadı.

Yeşilçam'ın emektarı sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor!

Özcan Deniz'den bomba itiraf! Özcan Deniz'den bomba itiraf!

Süpermen karakteriyle hafızalara kazınan Çirkin, 10 yaşındayken Kayseri’deki baba ocağından çıktı ve İstanbul’a geldi.

Yeşilçam'ın emektarı sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor!

38 yıl boyunca Yeşilçam’da boy gösteren Çirkin şu sıralar Beyoğlu’nda temizliğini yaptığı apartmanın bodrum katında yaşam mücadelesi veriyor. Yeşilçam’da yaşadığı günleri anlatan Ziya Çirkin, yetkililere yardım çağrısında bulundu.

“ZAMANINDA SOKAKLARDA YATTIM”

Yeşilçam'a geldiğinde çok sıkıntılar çektiğini söyleyen Ziya Çirkin, "Yeşilçam'a gelmeden önce Okmeydanı, Topkapı, Aksaray, Beşiktaş orada yattım, kalktım. Dışarıda, orada burada yattım. Baktım çaresizim, açım, susuzum direk Taksim'e geldim. Oradan da artistlerin bulunduğu yeri sordum orayı bana tarif ettiler. Buraya Yeşilçam'a geldim. Sonra da baktım gençlik yıllarının artistleri var. Bazısıyla konuşmuşluğumuz var, sevdiklerimiz var. Allah razı olsun biri orada tuttu bir filme çağırdı. Oradan sonra bir filme gittim. O gün, bugündür figüranlık yaptım. Zamanında sokaklarda yattım" ifadelerini kullandı.

Yeşilçam'ın emektarı sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor!


"ALLAH RAZI OLSUN BİR ENGELLİ MAAŞI VERİYORLAR"

Geçimini 900 liralık engelli maaşı ile sağladığını belirten Ziya Çirkin, "Benim kalacak yerim yok. Kimsem yok, babam yok. Yani Allaha şükür. Allah'a dua ediyorum, içkim yok, kumarım yok. Kendi halinde bir insanım. Kimseye bir zararım yok, kimseye bir kötülüğüm olmadı. Çocuk yaşımdan beri kuşa bile zarar vermemişim. Ben kendi halimde bir insanım. Benim akrabalarım var, emmilerim var, dayılarım var. Ben arasam onlar beni arıyor, ben aramazsam onlar da beni aramıyor. Ondan sonra buranın temizliğini yapıyorsam burada kalıyorum."

Yeşilçam'ın emektarı sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor!

YETKİLİLERE SESLENDİ

"Burada yatıp kalkıyorum, başka kalacak yerim yok. Ne yapayım? Kimseye boyun eğmiyorum. Önceden caddede müzik çalıyordum, ekmeğimi kazanıyordum onu da yasak ettiler. Artık o işi de yapamıyorum. Allah razı olsun devlet babadan işte bana bir engelli maaşı veriyorlar. 900 lira maaş veriyorlar. Akli dengem biraz zayıftır. Kafam gidip, geliyor yani. Bazen kimseyi hatırlamıyorum. Yani sinirlendiğim zaman kendimi kaybediyorum" şeklinde konuştu.

Yeşilçam'ın emektarı sokaklarda yaşam mücadelesi veriyor!