Yavuz Bingöl, yeni albümü "Evvel" ile müzikseverlerle buluştu. Bu özel proje, Bingöl'ün kariyerindeki kilometre taşlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Demet Evgar'ın 44. yaşını kutlama dansı! Demet Evgar'ın 44. yaşını kutlama dansı!

"Bir Bakmışsın Ömür Geçmiş" şarkısı, zamanın ne kadar değerli olduğunu ve her anın kıymetini bilmemiz gerektiğini anlatan hüzünlü bir şarkıdır. Şarkı, dinleyiciyi geçmişe takılıp kalmadan, kalan zamanı anlamlı bir şekilde geçirmeye ve hayattaki önemli şeylere odaklanmaya teşvik ediyor.

Bingöl, klibinde yaşamını yitiren annesi Şahsenem Bacı(2022) ve kız kardeşi Efsun’un(2020) fotoğraflarını yayınlayarak, duygusal bir mesaj veriyor. 

Öte yandan, Bingöl’ün şarkısı sadece birkaç gün içerisinde 350 bin izlenmeye ulaşıyor.

YAVUZ BİNGÖL KİMDİR?
Ünlü müzisyen, türkücü, sinema ve dizi oyuncusu Yavuz Bingöl, 7 Ekim 1964’te İstanbul'da doğdu. Edebiyat öğretmeni Yılmaz Bingöl ile Şahsenem Bacı olarak tanınan halk ozanı Şahsenem Akkaş'ın oğlu olarak dünyaya gelen Yavuz Bingöl ilköğrenimini Konya, İstanbul ve Ankara’da beş farklı okulda tamamladı.

Müzikle ilişkisi henüz Ortaokul öğrenicisi iken Ankara Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanarak korno-piyano bölümüne girmesiyle başlayan Yavuz Bingöl 1979 yılında eğitimini yarıda bırakıp İzmir’e taşındı. Müzik öğretmeni İsmail Ünlü ve annesinin çabaları sonucu 1983’te müziğe geri döndü.

1984-1986 arasında askerlik yapan Yavuz Bingöl askerden sonra İzmir’e dönüp evlendi. Yavuz Bingöl'ün bu evliliğinden “Türkü Sinem” adında bir kızı var.

Türkiye ve yabancı ülkelerde solo konserler veren sanatçı, Civan Gasparyan gibi tanınmış sanatçılarla birlikte de sahneye çıktı. Türkücü kimliği ile tanınan Yavuz Bingöl Piyanist Mehveş Emeç ile bazı senfonik çalışmalarda da yer aldı.

Bingöl, Barış temalı konserler vererek aktivist kimliğini öne çıkardı. 2000 yılında Almanya’da UNESCO tarafından organize edilen bir konser veren sanatçıya “barış elçisi” unvanı verildi.

Editör: İlayda Dülger