Ağrı Doğubayazıt'taki konsere Business Class uçuşu olmadığı için gitmediği iddia edilen Uzi, asıl meselenin Mustafa Sandal'dan sonra çıkmak olduğunu açıklamış ve “Benim önüme Mustafa Sandal’ı çıkaramazsın hele hatır gönülle, aman adam yaşlı, aman şöyle böyle diyerek asla çıkaramazsın. Sene 2023, kimin ne iş yaptığı, kimin ne kadar dinlendiği ortada. Değerli Mustafa Sandal’ı konuşsaydınız neden bu devirde hala son sahneye çıkmak istiyor diye!" ifadelerini kullanmıştı. 

Cevap hakkı doğan Mustafa Sandal ise sosyal medya hesabından yaptığı " Kayıtlara geçen; senin okuduğun ve başka sanatçıların okuduğu 150 adet "hit" olmuş eserin olduğunda, Avrupa'da ödüller aldığında ve 30 yıl sonra da on binlerce kişi seni alkışladığında tekrar konuşuruz. Şarkılarını beğeniyorum, umarım başarırsın. Şöyle bir tweetlere baktım da cevap vermeme gerek kalmamış, en iyi cevabı her zaman halk verir, vermiş de... Bu arada beni konser öncesi arasaydın benden sonra çıkmana müsaade eder destek olurdum. Genç yetenekler başımızın tacıdır. Alkışın ve ışığın bol olsun, kariyerinde başarılar dilerim." şeklindeki açıklamayla Uzi'ye ders niteliğinde bir cevap vererek sevenlerinden büyük alkış toplamıştı. 

Selen Görgüzel: “Yaptığınız itibar suikastı!'' Selen Görgüzel: “Yaptığınız itibar suikastı!''

Sosyal medyaya damga vuran tartışmanın ardından Sandal, Ağrı Doğubayazıt'taki konserine gelen binlerce dinleyicisine "Doğubayazıt'ta tüm şarkılara eşlik eden, çevre illerden sırf bu konser için gelen, bir an bile alkışını esirgemeyen 100 Bin kişilik dev koroya teşekkür ederim. Benim için büyük şerefti! Yine çağırın, yine koşa koşa geleyim. Var olun" sözleriyle teşekkür etti ve açıklamasını "Türkiye'nin bugüne kadarki en büyük sahnesini kurup bu müzik şölenine imza atan herkese ve sıcakkanlılığıyla beni ve ekibimi bağrına basan yöre halkına da ayrıca teşekkürler. İyi ki varsınız" ifadeleriyle noktaladı.