Neşeli tavırlarıyla Twitch dünyasının en başarılı kadın yayıncılarından birisi olan 'Pquenn' Pelin Baynazoğlu, YouTube hesabından yayınladığı video ile Kasım ayında öğrendiği meme kanseri sürecinde neler yaşadığını paylaştı.Erken tanının önemine vurgu yapan Pqueen, "Kasım ayı ve aralık ayının başları hem benim hem yakın çevrem için çok zordu. Hala da zor." dedi.

 Pquenn

Ebeveynlerinin her ikisinde de kanser geçmişi bulunduğu söyleyen Pqueen, memesinde bir kitle fark ettiğini ve ardından doktora başvurduğunu ve bu süreçle birlikte meme kanseri tanısı aldığını söyledi.Kanseri çok erken bir evrede fark eden Pelin Baynazoğlu, acil ameliyata alınarak kanserli kitlenin yok edildiğini ve gerekirse kemoterapi alabileceğini duyurdu.

Ajda Pekkan'ın inanılmaz değişimi! Ajda Pekkan'ın inanılmaz değişimi!

 Pquenn

Baynazoğlu, yakalandığı meme kanserinin 0 ile 1. evre arasında olduğunu yani çok erken bir aşamada olduğu için şanslı olduğunu dile getirdi.Kendisini takip eden kadın takipçilerini de bilinçlendirmek için harekete geçen Pqueen doktorundan aldığı bilgiler doğrultusunda 30 yaşını geçen kadınların yılda bir kez muhakkak kontrole gitmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan elle muayenenin yanında profesyonel bir görüşün de çok önemli olduğunu söyledi.