Erdem Baş Türkiye'yi terk etmişti! Yeni işi duyanları şaşırttı Erdem Baş Türkiye'yi terk etmişti! Yeni işi duyanları şaşırttı

TRT repertuvarında çok sayıda bestesi olan Türk sanat müziğinin önemli bestekârların Dursun Karaca’nın vefat ettiği öğrenildi. Acı haberi Türk sanat müziği ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu. Akay, “Muazzez Abacı’nın yorumladığı “Bitmemiş Gibi” ve Zeki Müren’in yorumladığı “Beni Kalbinde Ara” gibi, TRT repertuvarında yer alan birçok sevilen eserin bestekârı Dursun Karaca’yı, bugün 4 Kasım 2022 Cuma günü kaybettik. Aynı zamanda 1984- 1989 yılları arasında İstanbul Sarıyer Belediyesi Başka Yardımcısı olarak görev yapmış, 1989 yılında MESAM Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve genel Sekreterliği görevine getirildi ve 2000 yılına kadar 11 yıl MESAM Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Değerli bestekârımızın cenazesi, 05 Kasım 2022 Cumartesi günü öğle namazını müteakip Sarıyer Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra, son yolculuğuna uğurlanacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecektir.

Türk Sanat Müziği bestekarı Dursun Karaca vefat etti!

Ailesine, sevenlerine ve Türk sanat müziği camiasına başsağlığı dilerim.” ifadelerini kullanarak Dursun Karaca ile çekilmiş fotoğrafını da paylaştı.

Editör: TE Bilişim