Çocukken ilgi çekmek amacıyla karnının ağrıdığı yalanını söylediğini itiraf eden Tuba Ünsal'a genetik hastalık teşhisi koyuldu. Ünsal çocukluğundan bugüne yaşadığı dönemi nasıl sonlandırdığını anlattı.

Posta'da yer alan habere göre, Tuba Ünsal’a 2008’de Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) teşhisi konmuştu. Oyuncu hastalığının nüksettiğini, son 1 ayda 4 kez atak geçirdiğini duyurdu.

İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum" İrem Derici en büyük hayalini açıkladı: "Pavyon açmak istiyorum"

Tuba Ünsal süreci şöyle aktardı:“Korkunç sancılarla boğuştum. İç organlarım bu süreçte kötü etkilendiler diye tedirgin oldum. Konunun biraz zihinde olduğuna dair kafa yordum, 1 hafta önce acıdan kıvranırken meditasyon yaptım, iyi geldi.”

Tuba Ünsal, “Çocukken annem benimle ilgilensin diye karnımı cimcirirdim. Hastane hastane dolaşırdık. İlgiye ihtiyacım olduğunda hastalanırdım. Yıllar sonra bu hastalık ortaya çıkınca bir yanımda garip bir rahatlama hissettim. Ama şimdi geriye dönüp çocukken aldığım bu kararı iptal ettim" dedi.

Tuba Ünsal'ın Hastalığı Nedir?

Ailevi Akdeniz Ateşi (Familial Mediterranean Fever, FMF); tekrarlayan yüksek ateş ile karın, akciğer ve eklemlerdeki ağrılarla kendini belli eden kalıtsal bir hastalık. Otoenflamatuar bir hastalık olarak tanımlanan Ailevi Akdeniz Ateşi Hastalığı, genetik nedenlerle vücudun kendi kendine tetiklediği iltihaplı ataklarla seyrediyor