Sinema dünyasının en önemli ödüllerinden birisi olan Cannes Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nü  Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği, TRT yapımı Kuru Otlar Üstünde filmiyle kazanan Merve Dizdar, törende yaptığı konuşmayla eleştirildi.

Tamer Karadağlı'dan Merve Dizdar'a sert tepki! "Devletini, ülkesini şikayet etmesi..."

Eleştiren isimler arasında yer alan Tamer Karadağlı sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Tamer Karadağlı'dan Merve Dizdar'a sert tepki!

"Merve Dizdar’ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Çok büyük bir başarı. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Göğsüm kabardı.” diyen Karadağlı tebrik mesajının ardından “Amaaa.." diyerek eleştirilerini sıraladı.

Emircan Şahin’den şaşırtan iddia: “Derin Talu beni ısırdı!” Emircan Şahin’den şaşırtan iddia: “Derin Talu beni ısırdı!”

"Bana doğru gelmiyor"

Karadağlı açıklamasına şu sözlere yer verdi:


"Konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransa'nın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Cezayirli kız kardeşleri için de geçerlimi söyledikleri? (Çünkü ödülü Fransa’da alıyor)Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri? Yurtdışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları. Hele ki en popüler işi TRT’de yayınlanan dizisi.

Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp,para kazanıp, sonra yurtdışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini,ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor.. Ama yiğidi öldür, hakkını yeme.. Göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyorum.."