2020 yılının sonuna yaklaşırken asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş 2021 yılında asgari ücrete yapılacak zamma kilitlendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların yapacağı görüşmede çıkacak karar merakla beklenirken, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücret zammıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Uzmanlar açıkladı: Deprem çantası nasıl hazırlanır? Uzmanlar açıkladı: Deprem çantası nasıl hazırlanır?

Son Dakika! Bakan Selçuk'tan Asgari Ücret Zammı Açıklaması!

AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanacak komisyonda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

“TARAFLARIN UZLAŞISI İLE TESPİT EDİLMESİNİ DİLİYORUM”
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığının bütçesiyle ilgili yaptığı sunumda, “Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

2020 ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Son Dakika! Bakan Selçuk'tan Asgari Ücret Zammı Açıklaması!
Her yıl sonunda bir sonraki yılın asgari ücretinin belirlenmesi için toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bir sonraki yıl asgari ücrete yapılacak zammı belirliyor. Bu yıl 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle asgari ücret brüt 2.943, net 2.324 TL olarak belirlenmişti.

Editör: TE Bilişim