Yaptığı dans şovları ve şarkıları ile dünyaca tanınan Kolombiyalı şarkıcı Shakira, İspanya'da vergi kaçırma suçlamasıyla mahkeme karşısına çıkacak. Shakira hakkındaki suçlamaları değerlendiren Barselona'daki Esplugues de Llobregat yerel mahkeme yargıcı, Kolombiyalı şarkıcının hakkındaki vergi kaçırdığı iddiaları nedeniyle Barselona Mahkemesi'nde yargılanmasına karar verdi.

İspanya'da 2012-2014'te 6 farklı suçla Maliye'den 14,5 milyon avro vergi kaçırmakla suçlanan Shakira hakkında savcılık, toplam 8 yıl 2 ay hapis ve 23,8 milyon para cezası talep ediyor.

Geçtiğimiz yaz mahkemenin anlaşma talebini reddeden Kolombiyalı şarkıcı avukatı aracılığıyla bu zamana kadar yaptığı açıklamalarda, "masum olduğunu" savunmuştu.

Shakira vergi kaçakçılığı suçlamasıyla hakim karşısında

Madonna'dan boksör sevgilisinin kucağında olay pozlar! Madonna'dan boksör sevgilisinin kucağında olay pozlar!

GERARD PİQUE İÇİN İSPANYA'YA YERLEŞMİŞTİ

Barcelona'da forma giyen futbolcu Gerard Pique ile birlikteliği sırasında ikametini buraya alan Shakira, 183 günden fazla İspanya'da yaşadığı için bu ülke yasalarına göre vergi mükellefi olmuştu.

GELİR VE VARLIKLARINI İSPANYOL VERGİ DAİRESİ'NDEN GİZLEDİ İDDİASI

Savcılığa göre; Shakira, İspanya'da vergi ödemekten kaçınmak için gelirlerini ve varlıklarını İspanyol Vergi Dairesi'nden gizleyerek, İngiliz Virgin Adaları, Cayman Adaları, Malta, Panama ve Lüksemburg merkezli bir şirket ağına aktardı.

Shakira vergi kaçakçılığı suçlamasıyla hakim karşısında

Editör: TE Bilişim