Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Zeynep Şenpınar, 2020'de boksör erkek arkadaşı Selim Ahmet Kemaloğlu'nun Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'ndeki evine gitti. İkili arasında tartışma yaşanırken, Kemaloğlu Şenpınar'ı dövdü. Daha sonra mutfağa giderek eline ekmek bıçağı alan Kemaloğlu, genç kızı 37 defa bıçakladı. Olayın ardından kendisini de bıçaklayan Kemaloğlu, sağlık ekiplerini aradı. Yapılan ihbarın ardından olay yerine gelen ekipler, Zeynep Şenpınar'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Polis gözetiminde hastaneye kaldırılan Kemaloğlu ise, tedavisinin ardından tutuklandı. 

Sevgilisi Zeynep Şenpınar'ı katletmişti! Boksör Selim Ahmet Kemaloğlu intihar etti!

MAHKEME SÜRECİ

Yaşanan olayla ilgili olarak Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, "Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Sevgilisi Zeynep Şenpınar'ı katletmişti! Boksör Selim Ahmet Kemaloğlu intihar etti!

Mahkeme heyeti, Zeynep Şenpınar'ın katili Kemaloğlu'na "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verilmesine hükmetti. Bunun üzerine, yerel mahkemenin kararıyla ilgili olarak itirazda bulunuldu ve dosya İzmir Bölge Adli Mahkemesi 1. Ceza Dairesine gitti. İstinaf Mahkemesi, yapılan itirazı reddederek verilen kararı hukuka uygun buldu.

Sevgilisi Zeynep Şenpınar'ı katletmişti! Boksör Selim Ahmet Kemaloğlu intihar etti!

'Zafer Yürüyüşü' ile başladı 'Zeybek' ile devam etti! İzmir kurtuluşunun 101. yılını kutluyor... 'Zafer Yürüyüşü' ile başladı 'Zeybek' ile devam etti! İzmir kurtuluşunun 101. yılını kutluyor...

İNTİHAR ETTİ

Adana Cezaevi'nde müebbet cezasıyla yargılanan Kemaloğlu, kendini asarak intihar etti.