Uluslararası Emmy Ödüllerini dağıtan Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi, "Emmy Academy Day" etkinliği için 31 Mayıs'ta İstanbul'a gelmişti. Ay Yapım'ın düzenlediği etkinliğe 35 ülkeden 120'den fazla jüri üyesi katıldı. 

Tüm dünyadan akademi üyeleri, Türk dizi ve televizyon yıldızlarından Kenan İmirzalioğlu, Serenay Sarıkaya, Perihan Savaş, Demet Evgar, Hatice Aslan, Birce Akalay, Kerem Bursin, Demet Akbağ gibi isimlerle bir araya geldi. 

ÖZEL HABER: Bahar'ın Aziz'i Demirhan Demircioğlu'ndan Haluk Bilginer'e mesaj! ÖZEL HABER: Bahar'ın Aziz'i Demirhan Demircioğlu'ndan Haluk Bilginer'e mesaj!

Gecede kırmızı halı serilirken  Türk dünyasının yıldızları teker teker kırmızı halıdan geçiş yaptı.

Ay Yapım'ın projesi için heyecanını belirten Serenay Sarıkaya "Çok güzel bir proje Ay Yapım'ın bu işi için ben de çok heyecanlıyım. Bütün sektör, bir sürü arkadaşımız burada. Neden Alice Müzikali'nde dansım çok konuşuldu. Normal bir dans çok teşekkür ederim beğendiğiniz için benim yapım böyle. Şarkı söyleme konusunda, dans etme konusunda artık şaşırmayın" şeklinde konuştu.

Serenay Sarıkaya'dan muhabire beklenmedik tepki: Sahtekarca gülüş!

Serenay esprisine gülen muhabire de takılmayı ihmal etmedi. Eğlenceli kimliğiyle tanınan Sarıkaya, muhabire "Ne kadar sahtekarca bir gülüş yaptın" diyerek takıldı. Sarıkaya'nın sözleri karşısında şaşıran muhabir, "Hayır, sizi çok seviyorum" derken güzel oyuncu da şaka yaptığı belirterek "Şaka yapıyorum biliyorsun, canımsın" ifadelerini kullandı.