Sosyal medya fenomeni Banu Parlak, silahlı paylaşımları nedeniyle dün İstanbul'da gözaltına alındı.

Ruhsatlı olduğunu iddia ettiği tabanca ile çektiği videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Parlak hakkında, Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

Parlak'ın Beylikdüzü'ndeki evin yapılan aramada bir adet ruhsatsız tabanca ile 9 adet fişek ele geçirildi.

Geceyi nezarethanede geçiren Parlak'ın, emniyetteki ifadesinde tehdit aldığını, bu nedenle silah bulundurduğunu söylediği öğrenildi.

Parlak, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Büyükçekmece Adliyesi'ne götürüldü. Savcılık, Parlak'ı adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti.

Sulh ceza hakimliği Banu Parlak'ın yurt dışı çıkış yasağı ve haftada bir imza verme şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Acun Ilıcalı’dan büyük kızı Banu'ya duygusal yeni yaş mesajı… Acun Ilıcalı’dan büyük kızı Banu'ya duygusal yeni yaş mesajı…

Parlak'ın adliyeden koşarak uzaklaştığı görüldü.

SAVCILIK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Parlak savcılık ifadesinde, videodaki beyaz renkli silahın yaklaşık 1,5 yıl önce işyerine gelen hatırlamadığı bir kişiye ait olduğunu, seans sırasında silahı alıp sosyal medya için hikaye çektiğini, silahın da gerçek olmadığını belirtti.

Herhangi bir silah ruhsatı olmadığını ifade eden Banu Parlak, "Bahçeşehir'deki işyerim kurşunladığı için ekim ayının başında silah aldım. Bu silahı internetten 'Aydın' isimli şahıstan aldım. WhatsApp üzerinden iletişime geçmiştik. Bu kişi bana numaramı kaydetme dediği için kaydetmedim. Numarası mevcut değil. Bu silahı işyerime farklı bir şahısla gönderdi. Parayı nakit verdim. Bu silahı ruhsatsız bulundurduğumu kabul ediyorum. Silahı herhangi bir yerde kullanmadım. Aramada polisler başlangıçta silahı bulamamıştı. Ben kendi rızamla teslim etmiştim. Serbest bırakılmayı talep ediyorum." dedi.

"SEVİYORUZ"

Banu Parlak, silahlı videosunu sosyal medyadan paylaşmıştı. Paylaşımında silahın ruhsatlı olduğunu iddia eden Parlak, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Benim de; araba, ev gibi değil de böyle meraklarım var. Ne yapalım yani. Çok bekledim bu günü. Ruhsatlı bu arada kimse bilmesin, kimseyi de silaha özendirmiyorum. Herkesin bir hobisi var arkadaş, her gün deli gibi film izliyorlar değil mi? Mafya babaları havada uçuşuyor. Bizim öyle bir şeyimiz yok yani. Şu an içi bile boş. Seviyoruz."