Sevdiğiniz kişi ile en özel ve en güzel anlarınız belki de seks sırasında geçekleşir. Çünkü tam o an tamamen kendinsindir ve çırılçıplak, tüm bedeninle onunlasındır. Bilinen seksin tek faydası orgazm değildir ve orgazmla bitmez, bunun yanı sıra birçok faydası vardır aslında seksin. İşte seksin faydaları

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Şaşırtan Etkiler...

Bir çiftin kuşkusuz en özel, en mahrem anı cinsel yaşantılarıdır. Seks ile birlikte yakınlık artar, daha iç içe olunur. Seksin birçok faydası var ki bu içeriğimizde de bunlar üzerinde duracağız. Her ne kadar halk arasında bir tabu haline gelmiş olup konuşulması rahatsız edici gibi olsa da hayatımızın tam da içinde bulunan bir eylemdir aslında seks. İnsanız ve doğamız gereği bunu yaşıyoruz, bu bizim hayatımızın gerçeği, saklamak ne kadar gerekli tartışılır. Neyse, gelelim seksin faydalarına…

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Şaşırtan Etkiler...

Genel Sağlığa Çok Faydalıdır

   Aşk ve sevgi dolu olarak yapılan seks, bütün bedene iyi gelir, çünkü tüm bedeni hem fiziksel hem de ruhsal olarak aktif kullanırsınız. Mutlu seks hayatı olan çiftlerin yüzüne, yürüyüşüne bile bakarak bunu anlayabilirsiniz. Eşiniz ile daha önce iyi bir seks yaşantınız varsa ve özellikle doğum yaptıktan sonra yavaşlama ve gerileme varsa, onu yeniden canlı hale getirebilirsiniz, bu sizin elinizde.

Seks Kilo Almanızı Engeller

   Yarım saatlik bir yatak odası keyfi ile 200-250 kalori yakabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan zevk alarak kurtulabilirsiniz yani.

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Şaşırtan Etkiler...

Kalp ve Damar Sağlığı Korunur

   Yapılan tüm araştırmalar haftalık4 ya da daha fazla cinsel ilişki yaşayan erkeklerin kalp krizi riskinin yarı yarıya azaldığı görülmüştür. Çünkü kan akışının hızlanması, pıhtılaşmayı önler ve kalp sağlığını bir miktar korur.

Koku Duyunuz Gelişir

   Orgazm sırasında prolaktin hormonu salgılanır ve bu hormon sayesinde beyninizin koku alma merkezi sürekli olarak uyarılır. Bu da düzenli seksin koku alma duyusu üzerinde olumlu etkiler yarattığını göstermektedir.

Uykusuzluk Problemi Giderilir

   Cinsel ilişki sırasında beden, doğal yollardan endorfin salgılar ve bununla birlikte vücut önemli ölçüde rahatlar, ilişki sonrasında da yerini güzel, kaliteli bir uykuya bırakır. Sizin veya partnerinizin uyku problemi varsa eğer bu yöntemi denemelisiniz.

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Şaşırtan Etkiler...

Cilt Güzelleşir, Yaşlanma Yavaşlar

   Yapılan araştırmalara göre yılda 100 ve üzeri cinsel ilişki yaşayanların cilt yapılarının sağlamlaştığı ve güzelleştiği, doğal olarak parladığı görülmüş, üstüne bir de yaşlanmanın da git gide azaldığı gözlemlenmiştir.

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Şaşırtan Etkiler...

Ağrılar Azalır

   Eşlerinizi reddetmek için kullandığınız o başım ağrıyor sözcükleri artık bir anlam ifade etmeyecek. Çünkü araştırmalara göre seks, ağrıların azalmasını sağlıyor ve seks sırasında var olan ağrıları ortadan kaldırıyor. Bunu da cinsel ilişki ve orgazm sırasında salgılanan endorfin hormonu sağlıyor.

Pelvik Kaslar Gelişir, Adet Düzene Girer

   Seks sırasında pelvis yani leğen kemiğinde bulunan birçok kas aktif hale gelir ve yoğun olarak kullanılır. Bunun sayesinde de kadınlarda menopoz döneminde görülen bağırsak, vajina rahatsızlıklarının da önüne geçilmiş olur. Ayrıca haftada bir seks yapan kadınların ayda bir yapanlara oranla daha düzenli bir adet döngüsü olduğu kanıtlanmıştır.

Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir? Şaşırtan Etkiler...

Tüm bu faydaların yanı sıra seksin:

*Adet sancılarını azaltma

*Bedeni canlandırma

*Vücudu forma sokma

*Pelvis bölgesinde kan dolaşımını düzenleme

*Vajinal kuruluğu ortadan kaldırma

İhtiyar Kocanın Seks Talepleri Genç Kadını Karakolluk Yaptı İhtiyar Kocanın Seks Talepleri Genç Kadını Karakolluk Yaptı

*Psikolojik sağlığa olumlu etkiler yaratma

*Aile bütünlüğünü ve devamlılığını koruma

*Kendi limitlerinizi aşma, kendini fark etme

*Kendine güveni arttırma

*Yaşam alanında enerji değiştirme

*Sendrom riskini azaltma

*Erkeklerde prostat kanserini azaltma

*DHEA hormonunu arttırma

*Gülme sıklığını arttırma; gibi etkileri de bulunmaktadır.