Esas Holding'in patronu Ali Sabancı, günler sonra gözünü açtı. Ailesini tanıdı. Hepsiyle şakalaştı. Hatta Filenin Sultanları'nın maçını izlediği açıklandı. Bu arada Yunanistan, kazanın yaşandığı zodyakta GPS olmadığını vurguladı. "Hayalet kayalıkların" ise gel-git nedeniyle su atında kaldığı ortaya çıktı.

HAYALET KAYA FACİASI!

Esas Holding'in patronu Ali Sabancı, eşi Vuslat Doğan Sabancı, oğulları Emrecan ve Kaan Ali ile Yunanistan tatiline çıktı.

Lüks yatı Latiko ile 24 Ağustos'ta Leros Adası'na demir attı. Akşam yemeği için ailesiyle Zodyak botuna atladı. Ancak kıyıya giderken kayalıklara çarptı.

Ünlü prodüktör Amerika yolcusu! Ünlü prodüktör Amerika yolcusu!

Denize düşen Emrecan ve Kaan, soğukkanlı davrandı. Babası ve annesini kurtarmaya çalıştı. Telefonla yakınlarına ulaştı. Yardım çağrısı yaptı. İşte 24 Ağustos'tan itibaren yoğun bakımda olan ve entübe edilen Ali Sabancı dün uyandırıldı.

Kazayla ilgili de yeni detaylar ortaya çıktı. Sabancı'nın çarptığı kayalıkların hayalet kayalıklar olarak adlandırıldığı ve özellikle gece gel-git nedeniyle sular altında kaldığı vurgulandı.

Bu nedenle görüş açısında olmadığı vurgulandı. Yunan makamları ise botta GPS cihazının bulunmadığını vurguladı. Yetkililer "Cihaz olmadığı için Sabancı kayalıkları fark etmemiş olabilir. Eğer bu cihaz olsaydı kaza yaşanmazdı" açıklamasını yaptı.

FİLENİN SULTANLARI'NI İZLEDİ

Sabancı Filenin Sultanları'nın maçını kaçırmadı. Hastane odasında CEV Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya ile karşı karşıya gelen Filenin Sultanları'nı seyretti. Milli takımımız maçı 3-0 alınca Sabancı'nın morali de yerine geldi.

REFAKATÇİ DAİRESİ

Sabancı çiftinin tedavi gördüğü hastane, Nişantaşı'ndaydı. İddiaya göre Vuslat Doğan Sabancı'nın babası iş insanı Aydın Doğan, hastanenin karşısındaki apartmandan iki daire aldı. Bunları birleştirip refakatçi dairesi yaptı. (Takvim)