Türkiye çeyrek finalde! Bekle bizi Hollanda Türkiye çeyrek finalde! Bekle bizi Hollanda

Rıdvan Dilmen, NTV'de yorumculuk yaptığı spor programında Korona virüse yakalandığını duyurdu. Rıdvan Dilmen, söz konusu testi ikinci kez yaptırdığında ise sonucun negatif olduğunu açıkladı. Bu tarz testlerde hata payı olabileceğinin göz önünde tutulması gerektiğini ifade eden Dilmen, test sonucu pozitif çıkınca kendisini hemen 14 gün boyunca karantinaya aldığını söyledi. Dilmen, gerekli doktorlarla hemen irtibat kurdum ve kendimi karantinaya aldım, çok şükür ikinci yapılan test negatif çıktı dedi.

Programda spor gündemini ve Süper Lig'in hastalıkla nasıl mücadele edeceğini de değerlendiren Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Korona sürecini iyi yönettiğini savundu.

İŞTE DİLMEN'İN AÇIKLAMALARI

"TFF, kupa maçlarında maçın uzaması halinde oyuncu değişiklik hakkının 6 olabileceğini söylüyor. Burak Yılmaz, geçen gün sosyal medyada yaptığı paylaşımda 3 gün önce antrenmana başladığını ifade etti. Bu dönemde bazı takımlar iyi hazırlandı ama bazı takımlar da istediği gibi hazırlanamadı. Kimsenin nasıl antrenman yaptığını bilmiyoruz. Ben ligimiz başladığında maçlarda ilginç sonuçların çıkacağına düşünüyorum. Rıza hocanın takımı hariç zirveye oynayan takımların haftada iki maçı kaldırabilecek ve rotasyon yapabilecek kadrosu vardı. Ancak haftada 2 maç kuralı getirilmedi. Ligler başladığında teknik direktör hünerleri ortaya çıkacak. Teknik direktörlük, sadece taktik vermek değildir. Belki teknik adamlar, bazı oyunculara '45 dakika oyna' diyecek. Burada antrenörler oyuncu kapasitelerine bakacak. Artık dakika dakika maçı yaşayıp, basketbol koçu gibi dakikaları hesaplayacaklar."

TRABZONSPOR ŞAMPİYON OLUR MU?

"Geçmişten beri Trabzonspor'u hepimiz biliyoruz. Şampiyonluk sayıları bir Anadolu takımı için çok ama zirvede yer alan bir takım için yeterli değil. Bu yıl kulüp hem yönetim, hem de oyun bakımından zirve yapmış durumda. Ayrıca sakatlık yaşayan oyuncuları takıma döndü ve bazı oyuncular ile sözleşme uzatıldı. Yöneticiler de gelecek planlamalarını yapmaya başladı.

FENERBAHÇE'DE TRANSFERİ EMRE BELÖZOĞLU YÖNETECEK

"Şahsen artık Fenerbahçe'nin transferlerini Emre Belözoğlu'nun yöneticeğini düşünüyorum. Ben Fenerbahçe'ye, Vedat Muriç için resmi teklif geldiğini düşünmüyorum. Çünkü gelse ciddi bir şekilde açıklanırdı. Vedat tarzı forvetler artık dünyada az bulunuyor. Bu yüzden Fenerbahçe, yapacağı transferleri Vedat'a göre yapmak zorunda. Bu sezon kanat oynayabilecek bir Moses vardı, o da gitti. Hatta sonrasında Garry ters kanatta oynadı. Bek performanslarına bakılınca da Fenerbahçe'nin beklerinden yararlanamadığı görülüyor. " 

Editör: TE Bilişim