TV 8’e bomba transfer! TV 8’e bomba transfer!

Sussex Dükü Prens Harry'nin Mirror Group Newspapers (MGN) hakkında açtığı davanın duruşması, Yüksek Mahkeme'de görüldü.
Prens Harry'nin avukatı David Sherborne, müvekkilinin, çocukluğundan bu yana yasa dışı şekilde elde edilmiş bilgilerle medyanın hedefi haline geldiğini belirterek, ilişkilerinin bile bu yayınlardan etkilendiğini anlattı.

prens harry4Prens Harry'nin, Chelsy Davy ile 2004-2010 yıllarında yaşadığı ilişkinin de gazetenin yayınlarından etkilenerek sona erdiği kaydedildi.,
Avukat, "Davy Kraliyet hayatının kendisine göre olmadığına karar verdi ve bu karar Prens Harry'yi çok üzdü. Bu yayınlar, Prens Harry'nin, kendisi ve kız arkadaşının güvenliği için endişelenmesine de sebep oldu." dedi.

prens harry2
Prens Harry ve Davy'nin gözlerden uzak olmak için Mozambik'in Bazaruto Adası'nda tatile gittiğini söyleyen Sherborne, bu dönemde Daily Mail muhabirlerinin prensin kaldığı otelde oda ayırtacak kadar ileri gittiğini de ifade etti.

prens harry3
MGN  ise savunmasında kurumun bazı yanlışlar yaptığını kabul ettiğini belirterek Prens'den özür diledi.

"MGN, tüm yasa dışı bilgi toplama olaylarından dolayı samimi şekilde özür dilemektedir ve tüm iddia sahiplerine bunun bir daha yaşanmayacağı güvencesini vermektedir. MGN, bu özrü, verilen zararı azaltmak için yapmıyor, aksine bu aşamadaki özrün, bu etkiyi yaratmayacağını kabul ediyor. Özür diliyor, çünkü bu durum hiçbir zaman yaşanmamalıydı."

harry_meghanmarklDönemin Daily Mirror Editörü Piers Morgan ise eski kurumunun özür dilemene tepki gösterdi. Prens Harry'nin Kraliyet ailesini terk ettiği için asıl onun özür dilemesi gerektiğini söyledi.

"Çok büyük bir ticari kazanım için son üç yılını acımasızca Kraliyet ailesinin özel hayatını ihlal ederek geçiren ve birçok yalan söyleyen Prens Harry'den, özel hayat ihlali dersi almam. Tavsiyem, mahkemeden çıksın ve ailesinden özel hayatlarını ihlal ettiği için özür dilesin."

harry_meghan