82 yaşında hayata gözlerini yuman usta sanatçı Erkin Koray'ın ölümü yasa boğarken, siyasiler ve ünlü isimler sosyal medyadan peş peşe taziye mesajları yayımladı.

Anadolu Rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir Kanada'nın Toronto şehrinde kızının yanında yaşamını sürdüren Koray'ın ölümü herkesi yasa boğdu. Ünlü isimler ve sanatçılar Erkin Koray için taziye mesajları yayımladı.

İşte o mesajlardan bazıları:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Türk müziğinin duayenlerinden Erkin Koray'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.

Yekta Kopan: Erkin Koray'ı kaybetmişiz. Önce yazdım, sonra sildim. İnanamadım. Yoğun bakımdan kalkar diye umut ettim. Ama ne yazık ki haber doğruymuş. Ailesine, tüm sevenlerine, hepimize ve en çok da kızı Damla'ya sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal: Türk rock müziğinin efsanesi Erkin Koray'ı kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarının, dostlarının, sevenlerinin, sanat camiasının başı sağ olsun.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: Bir efsaneyi daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Unutulmayacak şarkıların altında imzası olan Türk rock müziğinin mimarı #ErkinKoray'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Usta sanatçıya Allah'tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Barbie Gamze ekranlara dönüyor! Barbie Gamze ekranlara dönüyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: Değerli sanatçımız Erkin Koray'ı maalesef kaybettik. Türkçe rock müziğine eserleriyle nefes vermiş, ezgileriyle Anadolu'yu rock müzik ile bütünleştiren bir kişiydi. Sanatıyla hep hatırlanacak, Allah rahmet eylesin.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Bir efsaneyi kaybettik. Vefat haberini aldığımız Erkin Koray'a Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve müzik dünyasına başsağlığı diliyorum.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Kalbimize işleyen efsane şarkılarıyla hem milletimizin takdir ve sevgisini kazanan hem de kültürümüze unutulmaz bir değer mirası bırakan usta sanatçımız Erkin Koray'a Yüce Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun...

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Rock müzik tarzında yaptığı sayısız besteleri ve Anadolu Rock tarzında yaptığı türkü düzenlemeleriyle ülkemizin müziğine damga vurmuş sanatçımız Erkin Koray'ın vefat haberini üzülerek aldım. Allahtan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve tüm sanat camiasına baş sağlığı dilerim.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş: "İnandım ki sevince vardır dünya." Anadolu'nun özgün sesi Erkin Koray, gök kubbemizde hoş bir sada bırakarak aramızdan ayrıldı. Bu topraklara olan sevgisi ve inancı unutulmayacak. Usta sanatçıya Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Hepimizin başı sağ olsun.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Anadolu Rock müziğinin usta ismi, Cemalim, Fesuphanallah, Çöpçüler gibi unutulmaz şarkılarla hafızalarımıza kazınan Erkin Koray'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu: Değerli sanatçı Erkin Koray'ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Hafızamızda yer eden efsane şarkıları ile asla unutulmayacak olan, Anadolu rock müziğin değerli ismi #ErkinKoray'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı diliyorum.

Galatasaray: Türk müziğinin duayen ismi Erkin Koray'ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Erkin Koray'a, Allah'tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Beşiktaş: Türk müziğinin efsane isimlerinden, değerli sanatçı Erkin Koray’ın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Erkin Koray’a Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe: Usta sanatçı Erkin Koray’ın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.  Merhum Erkin Koray’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı dileriz.

İstanbul Başakşehir: Türk müziğinin duayen isimlerinden, Anadolu Rock müziğinin efsanelerinden Erkin Koray'ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.  Merhuma Yüce Allah'tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Anadolu Efes: Türk rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray'ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah'tan rahmet; ailesi ile sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

Nazan Öncel: Fesuphanallah demeyen var mıdır içimizde; ya da Gönül Salıncağı’na binmeyen, Kör olası Çöpçüler aşkımı süpürmüşler diyen de biz değil miydik? Öyle bir geçer zaman ki diye de az ağlamadık hani… Hey gidinin Erkin’i hey!Getirin bana o günleri yakalım bugünleri.

Türk Rock Müziğinin başı sağ olsun. Sevgi saygıyla. Fotoğraf 1996

Ayşegül Aldinç: O da gitti…

Yalnızlar Rıhtımı’nın tam ortasında ıssız kaldık… #ErkinKoray

Sıla Gençoğlu: Ve bir baba daha gider… Başımız sağ olsun. #ErkinKoray

Işın Karaca: Bir ustaya daha veda ettik…

Yolun ışıkla dolsun…

Mekanın cennet olsun Erkin Abi…

#erkinkoray

Demir Demirkan: Ah be Erkin Ağabey... Dün gibi, bütün o muhabbetlerimiz Kanlıca'dan, New York'a. Çok büyük değerler bıraktın bize şarkılarınla, yıllarca söyledim sahnede. Ne büyük şanstır ki aynı hayat dönemine denk geldik tanıdım seni, şarkılarını, seni bilenleri, sevenleri tanıdım, Damla'yı tanıdım. Huzurla, müzikle...

Mahsun Kırmızıgül: Çok değerli ustamız Erkin Koray’ı kaybetmişiz. Çok üzgünüm. Önce Barış Manço, sonra Cem Karaca ve şimdi Erkin baba bizlere veda etti. Büyük ustanın yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Her zaman kalbimizdesin. Ah baba ah şarkılarının çocukluğumda çok anısı var.

Yeşim Salkım: O da gitti... hepsi birer birer... Erkin Baba huzurla uyu...

Haluk Levent: Ne dersem kelimeler kifayetsiz olacak. Baba! Çok özleyeceğim seni.

İskender Paydaş: Kardeşi Korkut Koray babamın orkestrasının davulcusuydu, elinde büyüdüm.

Yeğeni Tayla Koray bebekliğimizden yana arkadaşım... Kendimi bildim bileli yaşamımın bir yerlerinde olan, birlikte çalışma fırsatını da bulduğum, daha bir hafta önce hal hatır sorduğum, benim için gerçek anlamda ölümsüz bir kahraman olan Erkin abimin bu dünyadan göç ettiğine inanmam çok zor olacak. Çok üzgünüm çok…

Sabahat Akkiraz: Ah Sevgili #ErkinKoray korkutma bizi demiştim. Sen de bizi bırakıp gittin. Çok üzgünüm. Halkını bu kadar derinden etkileyen, iz bırakan az sanatçı vardır. Sanat ailemiz biraz daha eksildi. Nur içinde uyu

Emre Karayel: Erkin Baba'yla 20'li yaşlarda tanışırsın eğer şanslıysan. Bir şey vesile olur hayatına girer ve kuluçka dönemi yoğun geçer. Sabah akşam dinlersin. Dinlersin,Sonra çalarsın. Sonra hepsi.. Teşekkürler#ErkinKoray

Tarkan: Bir efsaneyi kaybettik. Başımız sağ olsun.

Ajda Pekkan: Işıklarda uyu Erkin Koray.

Editör: İlayda Dülger