2021 yılında Ali Rıza Yücel isimli öğretmenin okul koridorunda 10 yaşındaki bir öğrencisini dövdüğü görüntüler gündeme oturmuş ve tepki yağmıştı. Sınıftan dışarıya çıkarttığı T.K.'yı koridorda tokatlayıp boğazını sıkan ve dakikalarca darbeden öğretmen, ailenin şikayeti üzerinden görevden uzaklaştırılarak 1,5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Öğrencisini acımasızca döven öğretmen soluğu mahkemede aldı! Ümit Erdim adliye önünde açtı ağzını yumdu gözünü!

Bakanlık tarafından mesleğine son verildikten sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde memur olarak yeni göreve başlayan Yücel, görüntüler üzerinden kendisi hakkında paylaşım yapan oyuncu Ümit Erdim'e hakaret davası açtı.

Şikayetin ardından karakola giderek ifade veren Erdim, uzlaşmayı reddetti ve adliye önünde avukatıyla  "Tuhaf bir olayla karşı karşıyayız. Öğretmenlik yapan bir beyefendi, okul koridorunda 10 yaşındaki bir kardeşimizi döne döne dövdüğü görüntüleri çıktı. Ben de bunu Twitter hesabımdan yayınlayarak Ali Rıza Yücel aşağılık ve şerefsiz bir varlık olduğunu ifade ettim. Kendisini bu cümlelerim örselemiş olacak ki hakaret davası açmış. Zekeriyaköy Polis Karakolu'na giderek ifade verdim. Sonra uzlaşmak için aradılar. Beyefendinin şikayet geri çekmek için 20 bin TL gibi talepte bulunduğunu söyledi, kabul etmedim. Birinin talebi üzerinden ödeme yapmayız. Hukuk önünde cezam neyse çekerim" şeklinde açıklama yaptı. 

Öğrencisini acımasızca döven öğretmen soluğu mahkemede aldı! Ümit Erdim adliye önünde açtı ağzını yumdu gözünü!

Sözlerinin arkasında olduğunu belirten ünlü isim, sözlerine şöyle devam etti: "Böyle çürük yumurtalar üzerinden öğretmenlik mesleği kutsallığından bir şey kaybetmez. Ben 30 yıl milletine, devletine hizmet etmiş Kadriye öğretmenin oğlu, aynı şekilde 25 sene de görev yapmış Gülay Hanım'ın da damadıyım. Öğretmenlik tertemiz çocuklar yetiştirmeyi gerektirir. Bunun da yöntemi o videodaki gibi görüntüler değildir. Ben dava sürecinde gelecek her türlü sonuca razıyım. Sözümün de arkasındayım. Kameraların önünde bir şey söylemek istemiyorum ama az bile söylemişim herhalde."

İsmail Küçükkaya'nın annesi denizde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti! İsmail Küçükkaya'nın annesi denizde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti!

NE OLMUŞTU?

Aksaray'ın Ortaköy İlçesi'nde bulunan Şehit Salih Aksu Ortaokulu'nda matematik öğretmeni olarak görev yapan Ali Rıza Yücel'in bir öğrencisini darp ettiği görüntüler, büyük tepkilere neden olmuştu.

Bir öğrencisinin kendisine küfrettiğini söylemesi üzerine sinirlenen öğretmen, öğrenciyi sınıftan dışarı çıkararak tokatlamış ve boğazını sıkarak dakikalarca darp etmişti. Olaya tanık olan teknoloji ve tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, müdahale ederek öğrenciyi Ali Rıza Yücel'in elinden güçlükle kurtarmıştı.

Öğrencisini acımasızca döven öğretmen soluğu mahkemede aldı! Ümit Erdim adliye önünde açtı ağzını yumdu gözünü!

Güvenlik kameralarına yansıyan olayın ardından öğrencinin babası Duran K., oğlunu hastaneye götürmüş ve Ali Rıza Yücel hakkında savcılığa şikayette bulunmuştu. 25 Mart'ta görülen duruşmada mahkeme, Ali Rıza Yücel'i 'beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle basit yaralama' suçundan 1,5 yıl hapis cezasına çarptırdı.